وبلاگ

دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه ؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

دکوراسیون خانه

آنچه در نگاه اول از یک خانه به چشم افراد می رسد دکوراسیون خانه است. اینکه یک خانه چطور بنا شده یا جای قرارگرفتن اتاق ها و متراژ کلی ساختمان و وضعیت نورگیری به چه صورت است مهم نیست بلکه آنچه اهمیت دارد انتخاب درست رنگ ها، طرح ها و لوازم و به طورکلی طراحی داخلی حرف ه­ای برای پوشاندن عیوب منزل و زیباتر جلوه دادن آن است.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون داخلی خانه مدرن

دکوراسیون داخلی منزل مدرن کلیه ی شیوه ­های سنتی و قدیمی طراحی داخلی منازل را متحول نموده و با ویژگی­های منحصر به فرد خود بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. استفاده از ترکیبات رنگی روشن و خنثی، به کارگیری حداکثری نور طبیعی برای روشن تر نمودن منزل، استفاده از متریال های طبیعی نظیر چوب و حصیر و همچنین گیاهان زینتی و آپارتمانی برای تزیین منزل تنها بخش کوچکی از ویژگی های منحصر به فرد سبک مدرن است.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

 

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

 

زیبایی در طراحی منزل از دیدگاه افراد مختلف که دارای فرهنگ­ها و سلایق متفاوتی هستند مختلف خواهد بود. به عنوان مثال طرفداران سبک کلاسیک، استفاده از وسایل زرق و برق دار را موجب زیبایی دکوراسیون می­دانند در حالی که دوستداران سبک مینیمالیسم، طرفدار محیط­های خلوت و کم وسیله هستند و زیبایی را در سادگی محیط می­بینند. بنابراین برای زیبایی دکوراسیون داخلی منزل نمی­توان اصول و قواعد خاصی پیشنهاد نمود و طراحان داخلی برای دیزاین یک خانه زیبا، می بایست از اصول و قواعد پایه ای سبک مورد علاقه ی مشتریان خود استفاده کنند.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

 

چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل

طراحی داخلی و چیدمان منازل به سبک ها و روش های مختلفی انجام می شود. انچه در طراحی داخلی یک خانه مورد استفاده قرار می گیرد به عوامل متعددی همچون سلایق شخصی، الویت های فردی، فرهنگ، متراژ و هندسه فضای داخلی خانه، مقدار هزینه ی در نظر گرفته شده برای طراحی منزل و … بستگی دارد. در ادامه نظر شما را به چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل جلب می نماییم.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

 

دکوراسیون منزل ایرانی

ایران به دلیل داشتن تمدن و تاریخ کهن در بسیاری از عرصه­ها پیشتاز است. ایران جز اولین کشورهای طراحی کننده و سازنده ی لوازم زندگی و تزییناتی منزل به شمار می رود و سند این موضوع، آثارهای باستانی یافته شده از سالیان بسیار دور در شهرهای مختلف آن است.

با نیم نگاهی به صنایع دستی و هنرهای موجود در این کشور می­توان دریافت که ایرانیان برای زیبایی منازل خود اهمیت ویژه ای قائل هستند و رنگ و نقش های برگرفته از طبیعت در دکوراسیون منزل ایرانی جایگاه ویژه ای دارد.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

 

دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک

با تغییر سبک زندگی در دنیای امروز، طراحی داخلی منازل ایرانی نیز دچار تحول شده اند. طراحی منازل ایرانی پیش از ورود مدرنیته به دنیای طراحی داخلی، اغلب از سبک سنتی و کلاسیک پیروی می نمودند.

 در حال حاضر طراحی دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک معمولا بر اساس سبک مدرن و یا تلفیق سبک مدرن با سنتی یا کلاسیک انجام می شود.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

 

دکوراسیون داخلی مدرن

برای داشتن یک دکوراسیون داخلی مدرن توجه به چند نکته برجسته ضروری است. در این سبک از طراحی داخلی، از رنگ های خنثی یا روشنی همچون سفید، طوسی، خاکستری، بژ، آبی پاستلی، کرمی و یا ترکیب رنگ هایی چون سفید و مشکی، کرمی و قهوه ای شکلاتی تیره استفاده می شود.

نکته دوم مربوط به متریال های به کار رفته در طراحی خانه است. با توجه به افزایش توجهات به اهمیت حفظ محیط زیست، در سبک مدرن اغلب از متریال های سازگار با محیط زیست استفاده می شود. همچنین توجه به گیاهان  در این سبک افزایش یافته و استفاده از گیاهان طبیعی در طراحی منزل بسیا مورد توجه است.

در سبک مدرن توجه به راحتی بیش از زرق و برق و تجملات رواج دارد و طراحی مبلمان و تخت خواب ها اغلب به سمت راحتی بیشتر گرایش داشته است.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

 

تم دکوراسیون منزل

 

یکی از ترندهای جدید در طراحی داخلی، استفاده از تم رنگی خاص در طراحی منزل است. امروزه از طیف رنگ ­های مختلفی به عنوان تم دکوراسیون منزل استفاده می­کنند. یکی از جدیدترین تم رنگ ها در سال اخیر تم ترکیبی طوسی و زرد است. تم ها تنها به طیف­ های مختلف یک رنگ یا حتی ترکیب رنگ های مختلف خلاصه نمی شوند. گاهی تم ها مربوط به تکرار یک طرح خاص یا استفاده از نمادهای یک موضوع خاص در منزل هستند. یکی از جدیدترین ترندهای سال 2021 استفاده از تم های دریایی در منازل است.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

 

دکوراسیون داخلی خانه شیک

 

یکی از رایج­ ترین ترفندها در طراحی دکوراسیون منزل شیک، به کارگیری اصل سادگی در طراحی منزل است. برای داشتن یک خانه ی شیک نیاز به هزینه های گزاف و خرید اجناس فوق لوکس و گران نیست بلکه گاهی به کارگیری خلاقیت و ساخت لوازم تزیینی جذاب با مواد اولیه ی بسیار ارزان نتیجه بهتری خواهد داشت.

اگر به دنبال طراحی شیک و ارزان قیمت منازل خود هستید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

 

دکوراسیون داخلی خانه ساده

اصل اساسی برای داشتن دکوراسیون منزل ساده، پرهیز از قرار دادن اشیا و لوازم اضافی در منزل است. انتخاب نوع رنگ ها و طرح های قالب در منزل نیز از دیگر موضوعاتی است که اهمیت ویژه ای دارند. استفاده از رنگ های خنثی به عنوان رنگ پایه و ترکیب آن با یک رنگ شاد به عنوان رنگ مکمل بهترین انتخاب برای منازل ساده است.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

 

دکوراسیون منزل کوچک

طراحی دکوراسیون منزل کوچک از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است چراکه علاوه بر زیبایی محیط، استفاده ی حداکثری از فضای خانه اهمیت بسیار زیادی دارد. گاهی فضای منزل به اندازه ای کوچک است که طراح به ناچار دست به ابداع وسایلی می زند که به طور همزمان کار چند وسیله را انجام داده و نیاز به استفاده از لوازم متعدد را کاهش دهد. مبلمان های تخت شو، کابینت های مورد استفاده به عنوان میز ناهارخوری، مبلمان های دارای قفسه ی کتاب و … همگی بخشی از وسایل چند کاره در منازل کوچک هستند.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه

مدل دکوراسیون داخلی خانه

 

مدل دکوراسیون داخلی خانه بستگی به نظر و سلیقه ی طراح و کارفرما دارد. از آنجایی که کار طراحی داخلی بسیار سلیقه ای است، طراحان پیش از شروع فرایند طراحی داخلی، جلسات مشاوره ای را برگزار می کنند تا  با سلایق و نظرات کارفرما به طور کامل آشنایی پیدا کرده و از هرگونه دوباره کاری، خسارت و نارضایتی های پس از آن پیشگیری کنند. برای توجیح بهترکارفرما از نتیجه نهایی کار، طراح از برنامه­ های طراحی سه بعدی برای به تصویر کشیدن شکل پروژه نهایی استفاده می کند و در صورت رضایت کارفرما، توافقات نهایی صورت می گیرد.

برای دریافت مشاوره و خدمات طراحی داخلی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دکوراسیون داخلی خانه
دکوراسیون داخلی خانه
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X