وبلاگ

دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک ؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

طراحی داخلی ساختمان کلاسیک

طراحی داخلی ساختمان کلاسیک، یکی از سبک های رایج و مورد پسند اغلب ایرانیان است. یه خصوص افرادی که به دنبال مجلل جلوه دادن دکوراسیون منزل خود هستند، به سراغ طراحی داخلی ساختمان کلاسیک میروند.

تصور اینکه سبک کلاسیک تنها سبک مجلل و لوکس در طراحی داخلی است، یک باور رایج غلط بوده که در میان مردم رواج یافته و به سادگی قابل تغییر نیست. به طور کلی میتوان اظهار نمود که مجلل جلوه نمودن یک منزل، به کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در تزیینات داخلی، نوع و رنگ اثاثیه منزل و نحوه ی چیدمان آنها بستگی دارد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک پذیرایی

 

طراحی دکوراسیون پذیرایی در میان ایرانیان جایگاه ویژه‌ای دارد. یکی از سبک‌های رایج و مورد علاقه‌ی افراد در این زمینه، سبک دکوراسیون کلاسیک پذیرایی است. ویژگی بارز دکوراسیون کلاسیک پذیرایی،  استفاده از مبلمان، فرش‌ها، پرده‌ها و لوازم تزیینی لوکس و مجلل در رنگ‌هایی همچون زرشکی، سبز یشمی، آبی فیروزه‌ای و رنگ‌های دیگری چون قهوه‌ای و کرمی است.

سبک کلاسیک در سال‌های اخیر پیشرفت‌های بسیاری داشته و سبک نئوکلاسیک و کلاسیک مدرن از جمله سبک‌های جدیدتر پیشرفته‌تر و مدرت‌تر از سبک کلاسیک هستند.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک ایرانی

دکوراسیون کلاسیک ایرانی در سال‌های اخیر تغییرات مهمی داشته است. ترکیب مدرنیته با سبک کلاسیک همان اتفاق مهمی است که امروزه به وفور در دکوراسیون کلاسیک ایرانی دیده می‌شود.

دکوراسیون کلاسیک ایرانی دارای چند جز  مهم است. یکی از این اجزا، گچ‌بری است. گچ‌بری یک جز لایفنک از دکوراسیون کلاسیک ایرانی است که در سال‌های اخیر با طرح و شکل‌های متفاوتی اجرا می‌شود.

امروزه در دکوراسیون کلاسیک ایرانی، استفاده از مبل‌های پایه فلزی افزایش یافته است اما مبل‌های چوبی منبت‌کاری شده نیز طرفداران خاص خود را دارند. همچنین استفاده از پرده‌های بلند و مجلل  در این سبک همچنان رواج داشته اما نوع پارچه‌های مورد استفاده بیشتر به سمت سادگی و تک رنگی گرایش پیدا نموده‌اند.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

نمونه طراحی داخلی کلاسیک

 

دکوراسیون کلاسیک، نمایشی از شکوه و تجلل فضا به ببینده است. طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک، یکی از پر هزینه‌ترین سبک‌های طراحی داخلی بوده و مستلزم صرف هزینه‌ها‌ی بسیار زیاد است چراکه اغلب لوازمی که در خانه‌های کلاسیک به کار گرفته می‌شوند، لوازم لوکسی هستند که قیمت‌های بسیار بالایی دارند.

در ادامه نظر شما را به نمونه طراحی داخلی کلاسیک جلب می‌نماییم.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

 دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک یکی از قدیمی‌ترین انواع دکوراسیون داخلی است. بارزترین ویژگی این سبک مجلل گرایی است.  سبک دکوراسیون کلاسیک یادآور تاریخ، اصالت و سبک زندگی‌های مجلل ثروتمندان در گذشته‌ است.

تماشای دکوراسیون‌ کلاسیک، همچون ماشین زمان، ما را به دوران گذشته می‌برد و حس و حال زندگی در آن دوران را برای ما تداعی میکند.

سبک کلاسیک بیشتر از فرهنگ اروپایی و سبک ویکتوریایی و آرت دکو ایده گرفته است. یونان و رم از پیشتازان سبک کلاسیک به شمار می‌آیند. از جمله ویژگی‌های مهم سبک دکوراسیون کلاسیک می‌توان به گچ‌بری، ستون‌های بلند، تابلوهای نقاشی کلاسیک، فرش‌های گران‌بها، مبل‌های منبت‌کاری شده‌ی چوبی و … اشاره نمود.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

 طراحی داخلی کلاسیک مدرن

سبک طراحی داخلی کلاسیک مدرن در واقع از ترکیب سبک کلاسیک با مدرنیته حاصل شده است. در سبک کلاسیک مدرن خبری از مبل‌های چوبی منبت کاری شده نیست و اغلب مبل‌های مورد استفاده از چوب‌های ساده ساخته شده‌اند یا اینکه به جای چوب از پایه‌های فلزی استیل به رنگ‌های نقره‌ای و طلایی استفاده می‌شود.

بر خلاف سبک کلاسیک که رنگ طلایی، کرمی و قهوه‌ای در آن به وفور به چشم می‌خورد، در سبک کلاسیک مدرن از رنگ‌های سفید، مشکی، نقره‌ای، آبی خاکستری و قهوه‌ای تیره به صورت تک رنگ یا ترکیبی استفاده می‌شود.

در سبک طراحی داخلی کلاسیک مدرن برای تزیین پنجره‌ها از پرده استفاده نمی‌شود و پنجره‌ها بدون پوشش باقی می‌مانند و در صورتی که نیاز به استفاده از پرده وجود داشته باشد تنها از حریرهای ساده برای این منظور استفاده می‌شود.

همچنین استفاده از کفپوش‌های چوبی به عنوان پوشش کف، الویت اصلی سبک کلاسیک مدرن است.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

 اصول طراحی داخلی کلاسیک

 

رعایت توازن و تناسب در چینش لوازم منزل، یکی از مهمترین اصول طراحی داخلی کلاسیک می‌باشد. بدین منظور ابتدا می‌بایست یک نقطه در منزل به عنوان نقطه‌ی کانونی انتخاب شود و چیدمان وسایل بر اساس این نقطه انجام شود.

انتخاب نقطه‌ی کانونی امری سلیقه‌ای بوده و بستگی به نظر اعضای خانواده دارد. منظور از انتخاب نقطه‌ی کانونی، در نظر گرفتن یک محل مشخص به عنوان مرکز اصلی منزل و محل تجمع افراد خانواده است. این محل می‌تواند جایی نزدیک به شومینه، پیانو، تلویزیون و … باشد. پس از تعیین محل نقطه کانونی سایر وسایل باید به صورت متقارن و منظم چیده شوند .

یکی دیگر از اصول طراحی داخلی کلاسیک، ایجاد حس مرتفع بودن سقف خانه‌هاست. استفاده از ستون‌های بلند، آینه‌های قدی در پذیرایی، پرده‌های بلند و مجسمه‌های بلند موجب مرتفع دیدن شدن سقف خانه‌ها می‌شود.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

 آموزش طراحی داخلی کلاسیک

 

آموزش طراحی داخلی کلاسیک همچون هر فعالیت تخصصی دیگر نیازمند گذراندن دوره‌های آموزشی تخصصی یا تحصیلات آکادمیک است. اما اگر قصد دارید که منزل خود را به شیوه کلاسیک طراحی کنید و امکان دستیابی به طراح ندارید به موارد ذیل توجه کنید.

به منظور طراحی داخلی کلاسیک منزل خود در قدم اول به رنگ دیوارها، مبل، پرده‌ها و کف پوش توجه نمایید. رنگ‌های انتخابی در سبک کلاسیک باید یادآور زیبایی، آرامش‌بخشی و تجلل باشند. اغلب رنگ‌های مورد استفاده در این سبک زرشکی، سبز یشمی، طلایی، کرم و قهوه‌ای هستند. رنگ انتخابی شما هر کدام از این رنگ‌ها که باشد مهم نیست. مهم تناسب و هماهنگی بین رنگ‌های انتخابی اثاثیه، دیوارها و کف پوش است.

همچنین برای انخاب دیزاین دیوار در این سبک، میتوانید از کاغذهای دیواری ساده، پانل‌های چوبی یا هر وسیله‌ی دیگری استفاده نمایید

همچنین استفاده از پرده‌هایی که ترکیبات رنگی آن‌ها از رنگ طلایی استفاده شده است، انتخاب مناسبی برای خانه‌های کلاسیک هستند.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

 دکوراسیون کلاسیک منزل کوچک

 

طراحی دکوراسیون کلاسیک منزل کوچک اغلب با مشکلاتی رو به رو است. طراحی کلاسیک اصولا مناسب منازلی است که متراژ بالای 80 متر داشته باشد چراکه تعدد اثاثیه‌ی بزرگ و پر زرق و برق در سبک کلاسیک، موجب ایجاد حس ناخوشایند شلوغی و بی‌نظمی در محیط می‌شود.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

 دکوراسیون کلاسیک چیست ؟

در پاسخ به این سوال که دکوراسیون کلاسیک چیست؟ می‌توان اظهار داشت که دکوراسیون کلاسیک سبک جذاب و دلنشینی است که استفاده از اشیا گران‌بها و پر زرق و برق در آن بسیار رایج است. اگر شما هم طرفدار تجملات در دکوراسیون هستید، سبک دکوراسیون کلاسیک سبک مناسب شماست. وجود نقطه‌ی کانونی در منزل، تقارن و توازن در چیدمان وسایل، تناسب رنگی اصولی بین اجزا و لوازم و توجه هر چه بیشتر به تجملات در دکوراسیون از ویژگی‌های مهم دکوراسیون کلاسیک است.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

 دکوراسیون منزل کلاسیک اروپایی

 

اروپا محل اصلی شکل‌گیری و تولد سبک کلاسیک در طراحی داخلی است. سبک کلاسیک اروپایی بیش از 2000 سال قدمت داشته و بیشتر در مکان ­های سلطنتی مورد استفاده بوده است.

در طراحی دکوراسیون منزل کلاسیک اروپایی بیشتر از رنگ­ هایی نظیر سبز یشمی، زرشکی، عنابی، شرابی و … استفاده می­شود. همچنین استفاده از وسایل چوبی پر نقش و نگار در این سبک زیاد به چشم می­خورد.

در دکوراسیون منزل کلاسیک اروپایی فضای خالی کمی به چشم می­خورد و اغلب فضای محیط با لوازم تزیینی مختلف پر شده­اند. استفاده از دکوری­ها، گلدان­ ها و تابلوهای نقاشی با طرح­های کلیسا، نماهای رومی و مهمانی­ های سبک قدیم اروپایی در این سبک دکوراسیون رایج است.

دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

 قوانین دکوراسیون کلاسیک

هرچند که در طراحی دکوراسیون در سبک­ های گوناگون سلیقه­ ی شخصی افراد بسیار تعیین کننده است اما طراحی دکوراسیون در سبک­های مختلف، قواعد و اصول مختص به خود را دارند.

سبک کلاسیک نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این بخش به تعدادی از قوانین دکوراسیون کلاسیک اشاره خواهیم نمود:

  • استفاده از رنگ ­های الهام گرفته از طبیعت
  • استفاده از لوازم چوبی منبت­ کاری شده
  • مرتفع نشان دادن سقف با کمک ستون­ها، مجسمه­ های بلند، پرده­های بلند و …
  • رعایت اصلی قرینگی در چیدمان دکوراسیون
دکوراسیون داخلی کلاسیک
دکوراسیون داخلی کلاسیک

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X