وبلاگ

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

در ادامه­ی به توضیحات بیشتری در خصوص دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت. بنابراین از شما دعوت می­کنیم که در ادامه­ی این مطلب با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیو ن

 

معرفی د کوراسیون داخلی

رشته­ ی دکوراسیون داخلی (interior design) یکی از شاخه­های تخصصی رشته­ی معماری است که در این بخش، به معرفی کامل آن خواهیم پرداخت.

مفهوم دکوراسیون داخلی یا طراحی داخلی از اواخر قرن نوزدهم شکل گرفته است. طبق تعریف لغت­نامه ویستر، طراحی داخلی «هنر یا عمل برنامه‌ریزی و نظارت بر طراحی و اجرای معماری داخلی و مبلمان» است. به بیانی ساده­تر می­توان گفت که طراحی داخلی  به نحوه­ی انتخاب و چیدمان لوازم داخلی کلیه­ی بخش­های یک ساختمان، اعم از آشپزخانه، پذیرایی، اتاق‌ها، حمام، دستشویی و … اطلاق می­شود. البته موضوع دکوراسیون داخلی تنها به منازل مسکونی محدود نبوده و در مکان­هایی دیگری از قبیل ادارات، دفاتر کاری، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های مترو و… نیز کاربرد دارد.

هدف از طراحی یا دکوراسیون داخلی، استفاده بهینه از فضای موجود و انطباق حداکثری اجزا و رنگ­های به کار گرفته شده در محیط است چراکه حاصل این انطباق، جلوه­گری حداکثری محیط و اجزا خواهد بود.

دکوراسیون داخلی
دکور اسیون داخلی

 

گروه دکوراسیون داخلی

رشد روز افزون صنعت مد و تبلیغات از یک سو و افزایش توجه افراد به زیباسازی و استفاده­ی حداکثری از فضای آپارتمان­ های کوچک شهری از سویی دیگر، موجب رونق کسب و کار دکوراسیون داخلی شده و هر روزه گروه ­های دکوراسیون پا به این عرصه می­گذراند.

وظیفه اصلی گروه ­های طراحی داخلی ارائه­ی مشاوره، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در طیف­های مختلف است. گروه­های دکوراسیون داخلی در طیف گسترده به انجام اموری از قبیل طراحی صفر تا صد یک خانه­ی خام و بدون وسایل و یا بازطراحی منازل قدیمی و بازسازی آن­ها می­پردازند. در طیف جزئی­تر، به اموری از قبیل تعویض کابینت‌ها، رنگ دیوارها، اثاثیه منزل و … پرداخته می­شود.

برای دریافت مشاوره و واگذاری امور طراحی داخلی خود با گروه طراحی دکوراسیون دا خلی دکوریت تماس بگیرید.

دکوراسیون داخلی منازل ایرانی

ایران یکی از غنی­ترین کشور­های جهان در زمینه­ی هنر معماری است به طوری که آثار معماران گذشته­ی ایران پس از گذشت قرن­ها، همچنان موجب حیرت و شگفتی است. اما متاسفانه طراحی داخلی منازل ایرانی با شکل سنتی آن، تقریبا فراموش شده است و تنها می­توان آن را در هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و رستوران‌های سنتی مشاهده نمود.

استفاده از طاق‌های بلند، گچ‌بری، آینه کاری، درب و پنجره‌های چوبی بلند با شیشه‌های رنگی، استفاده از آجر در ساخت بنا، رنگ سفید دیوارها و کاربرد فرش‌های پر نقش و نگار دست بافت از جمله عناصر طراحی داخلی منزل ایرانی  هستند.

اما امروزه با ظهور مدرنیته و ایده ­های نو در زمینه­ی معماری و دکوراسیون داخلی، تمایلات و گرایشات افراد تغییر یافته و نمود آن را می­توان به وضوح در طراحی داخلی منازل ایرانی مشاهده کرد.

اگر شما هم جزء افراد علاقمند به موضوع طراحی داخلی منزل هستید در این بخش با ما همراه باشید تا چند نمونه دکوراسیون داخلی منزل را بررسی کنیم.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X