وبلاگ

دکوراسیون داخلی اتاق کودک

دکوراسیون داخلی اتاق کودک ؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

هزینه بازسازی منزل

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم؟

در پاسخ به این سال پر تکرار پدران و مادران جوان که چگونه اتاق کودک را تزیین کنیم؟ می توان اینگونه پاسخ داد که تزیین اتاق کودک تا حد زیادی به سلیقه شخصی شما وابسته است. البته امروزه نمونه های زیادی از تزیین اتاق کودکان در تم ها و سبک های مختلف وجود دارد که منبع مناسبی برای دریافت ایده های جدید است.

برخی از افراد یک تم مشخص کارتونی را به عنوان مبنای تزیین اتاق خواب کودک خود انتخاب می کنند. عده ای دیگر به سبک مینیمالیست علاقمند بوده و جز یک تخت و کمد ساده وسایلی دیگری در اتاق کودک خود قرار نمی دهند. در این میان، بسیاری از اتاق خواب های مدرن کودکان با لوازمی همچون خیمه های طرحدار، استخر توپ، میز و صندلی های کوچک چوبی، شلف های طرحدار، آویزهای پارچه ای و … تزیین می شوند.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 

 دکوراسیون داخلی اتاق کودک دختر

در گذشته اغلب از رنگ های صورتی یا بنفش به عنوان رنگ اتاق دختران استفاده می کردند اما امروزه از رنگ های ترکیبی همچون توسی- صورتی، سفید- صورتی، سفید- مشکی، سفید- مرجانی و … به عنوان پالت رنگی اتاق دختران استفاده می شود. در سبک دکوراسیون مدرن و امروزی، برای طراحی دیوارها و دکوراسیون اتاق کودک دختر اغلب از طرح های منظم هندسی، گل های درشت، طرح حیوانات، اشکالی همچون ستاره، قلب، رنگین کمان و … استفاده می شود و تناسب رنگ و طرح های به کار رفته در وسایل اتاق به خوبی به چشم می خورد.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

دکوراسیون داخلی اتاق کودک پسر

اغلب طرح و رنگ های به کار رفته در طراحی دکوراسیون اتاق کودکان در سبک های جدید و مدرن فارغ از جنسیت کودک انتخاب می شوند و قابلیت کاربرد برای هر دو جنسیت را دارا می باشند. البته هنوز هم عده ای زیادی از مردم طرفدار دکوراسیون هایی هستند که به صورت اختصاصی برای یک جنسیت خاص طراحی می شوند.

دکوراسیون اتاق کودک پسر به طور معمول به رنگ های مشکی- سفید، آبی- سفید، سفید- سورمه ای و سفید- سبز طراحی می شوند. همچنین، وسایل اتاق کودکان پسر معمولا بر اساس یک تم کارتونی یا طرح های منظم یا نامنظم هندسی، تم مشاغل مختلف از جمله خلبانی، ملوانی، پلیسی و … انتخاب می شوند.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 دکوراسیون اتاق کودک 6متری

برای طرحی دکوراسیون اتاق کودک 6متری توجه به برخی نکات ضروری است که در ادامه بدان اشاره خواهیم نمود:

  • با توجه به کوچک بودن متراژ اتاق، بایستی از خرید وسایل اضافی و غیر ضروری خودداری نمود.
  • رنگ اتاق خواب باید یکی از رنگ های سفید، توسی روشن، کرمی، صورتی یا آبی روشن یا رنگ های خنثی دیگر باشد.
  • به هیچ عنوان از طرح های شلوغ و پیچیده در طراحی دیوارها، روتختی و پرده استفاده نشود چراکه محیط را شلوغ تر،کوچک تر و نامظم تر نشان می دهد.
دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 

دکوراسیون اتاق کودک دونفره

طراحی دکوراسیون اتاق کودک دو نفره کار چالش برانگیزی است به خصوص اگر دو کودک جنسیت یکسان نداشته باشند. امروزه ایده های بسیار ناب و جدیدی برای طراحی تخت های دو طبقه کودک ارائه شده اند که علاوه بر زیبایی و شکل منحصر به فرد، فضای کمتری از اتاق را اشغال می کنند و از همه مهمتر بسیار مورد علاقه ی کودکان هستند. از جمله طرح های جدید مورد استفاده در تخت های دو طبقه، تخت های کلبه ای، کشتی، قصری و … هستند که معمولا طبقه ی بالا با یک سرسره یا یک نردبان به طبقه ی هم کف راه پیدا می کند.

در اتاق کودکانی که جنسیت مشترکی دارند معمولا از وسایل ست و هم رنگ استفاده می شود اما اگر جنسیت متفاوت باشد بسته به سلیقه مشتری یا از رنگ و طرح های خنثی برای طراحی استفاده می شود یا اینکه اتاق به دو بخش کاملا مجزا تقسیم شده و هر سمت طراحی مربوط به خود را خواهد داشت.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 

چیدمان اتاق کودک دونفره

انتخاب وسایل و چیدمان اتاق کودک دو نفره بستگی به سلیقه افراد دارد. بسیاری از پدران و مادرانی که صاحب دو فرزند با جنسیت های متفاوت هستند، ترجیح می دهند که از طرح و رنگ های خنثی برای طراحی اتاق مشترک کودکان خود استفاده کنند که هیچ گونه گرایشی به دکور اتاق دخترانه یا پسرانه نداشته باشد. استفاده از این شیوه طراحی، که همان سبک مدرن در طراحی داخلی است، دست طراحان را بازتر می گذارد و امکان ست کردن و ایجاد هماهنگی میان اجزای اتاق را ساده تر می کند. توجه به رعایت اصل سادگی و پرهیز از قرار دادن اشیا اضافی که از دیگر اصول سبک مدرن است، در طراحی اتاق دو نفره کودکان بسیار ضروری و مهم است.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

بهترین تزیین اتاق کودک

برای داشتن بهترین تزیین اتاق کودک، ابتدا باید یک سبک دکوراسیون را مد نظر قرار داد. برای مثال تزیین اتاق کودکان به سبک مدرن تفاوت بسیاری با سبک اسکاندیناویایی دارد. در سبک مدرن معمولاً از چند تابلوی عکس چاپی با رنگ های هماهنگ با دکور اتاق، یک شلف ساده با چند عروسک پولیشی کوچک، آویزهایی با شکل های بالن یا ابر که ریسه های نوری در آن ها تعبیه شده و … استفاده می شود. رنگ مورد استفاده در این سبک معمولا توسی- سفید و مشکی- سفید است.

در سبک اسکاندیناویایی، قالب لوازم تزیینی اتاق کودک، از جنس چوب، حصیر و مواد طبیعی هستند. برای مثال لوازم تزیینی در این سبک شامل راکرهای چوبی، عروسک های چوبی، لوسترهای حصیری، تقویم های چوبی، چرتکه های چوبی، تخت وکمد رنگ چوب و گهواره و سبد کودک حصیری و … است. رنگ اتاق کودکان و تم مورد استفاده در این سبک اغلب به رنگ مرجانی، صورتی،آبی و سبز بسیار روشن است.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 اتاق کودک ساده

امروزه بسیاری از افراد طرفدار سبک مینیمالیستی هستند و ترجیح می دهند که اتاق کودک ساده ای داشته باشند. با توجه به اینکه متراژ اتاق خواب های امروزی بسیار کوچک شده اند، هرچه طراحی دکوراسیون اتاق ساده تر باشد، نتیجه نهایی زیباتر خواهد بود.

برای داشتن یک اتاق کودک ساده، تنها وجود اقلام ضروری نظیر کمد لباس و تخت و چند وسیله تزیینی جمع و جور مثل تابلوهای اتاق کودک، شلف های چوبی طرح دار با چند عروسک پولیشی شیک کفایت می کند.

در اتاق های ساده معمولا از رنگ های روشن و طرح های ساده برای سقف، دیوارها و کف اتاق استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 

 اتاق بچه نوزاد

طراحی اتاق بچه نوزاد، بسیار مهم و حساس است چراکه پدران و مادرانی که به تازگی صاحب فرزند شده اند، دوست دارند که فضای بسیار شیک و مناسبی برای عضو جدید خانواده خود فراهم کنند. طراحی اتاق نوزاد و انتخاب طرح ها و رنگ های به کار رفته در آن باید به گونه ای باشد که برای کودک جذاب و در عین حال آرامش بخش باشد. قرار دادن وسایل غیر ضروری متعدد و استفاده از اسباب بازی ها و لوازم تزیینی زیاد در اتاق نوزادان، نه تنها موجب دست و پاگیری پدر و مادر و شلوغی اتاق می شود، بلکه محیط را خسته کننده و نامنظم جلوه می دهد.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 دکوراسیون داخلی اتاق کودک ایرانی

سبک طراحی اتاق کودک ایرانی در حال حاضر، برگرفته از سبک های مدرن و رایج در کشورهای اروپایی است. در ایران نیز دیگر خبری از اتاق های رنگارنگ، شلوغ و پر از اسباب بازی نیست. دکوراسیون اغلب اتاق های کودکان امروزی در ایران دارای رنگ های خنثی و روشن، طرح های ساده و شیک با اسباب بازی ها و لوازم تزیینی بسیار محدود است.

عوامل بسیاری در این تغییرات نقش داشته اند که یکی از آن ها کوچک شدن متراژ منازل و اهمیت استفاده درست و بهینه از فضای اتاق است. پدران و مادران امروزی ترجیح می دهند که هیچ وسیله ی اضافی در اتاق کودک خود نگهداری نکنند و هر آنچه کودک بدان نیاز دارد، در همان سن مورد نیاز کودک برای وی تهیه نمایند.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 اتاق نوزاد لاکچری

در طراحی داخلی یک اتاق لوکس برای نوزاد توجه به انتخاب طرح ها و رنگ های سقف، دیوارها و لوازم اتاق به صورت درست و اصولی بسیار حائز اهمیت است چراکه در یک اتاق لوکس، هماهنگی و انسجام موجود در دکوراسیون به وضوح قابل درک است.

لوازم به کار رفته در اتاق های لوکس نوزادان، بسیار محدود هستند اما همگی از اجناس مرغوبی تهیه شده اند. استفاده از لوازم دکوری خاص، مبل کنار تخت نوزاد، پرده ی سلطنتی بالای تخت نوزاد، استفاده از دیوار پوش های چوبی یا پی وی سی برای تزیین دیوار پشت تخت نوزاد و … تنها تعداد بسیار محدودی از نکاتی هستند که به داشتن یک اتاق نوزاد لاکچری کمک می کنند.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک
دکوراسیون داخلی اتاق کودک
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X