وبلاگ

دکوراسیون داخلی مغازه

دکوراسیون داخلی مغازه ؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی مغازه

طراحی و اجرا دکوراسیون داخلی مغازه  متناسب با نوع محصولات و خدمات ارائه شده در آن انجام می شود. همچنین میزان در دسترس بودن محصولات برای مشتری به تناسب نوع کسب و کار، استفاده ی بهینه از فضا، نحوه ی چینش و نظم ظاهری فضای کسب و کار، رنگ دکور و … از دیگر عوامل تأثیرگذار در طراحی داخلی یک مغازه به شمار می روند.

برای دریافت مشاوره و واگذاری طراحی داخلی فروشگاه های خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.

"<yoastmark

 

دکوراسیون داخلی مغازه کاغذ دیواری

دکوراسیون داخلی و ویترین، یکی از عامل های مهم جذب مشتری به شمار می آیند. وجود دکور مناسب در برخی از مشاغل، اهمیت بیشتری نسبت به سایر مشاغل دارد. مغازه های فروش لوازم تزییناتی ساختمان از جمله مشاغلی هستند که طراحی دکور جذاب در آن­ ها بسیار مهم است.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه کاغذ دیواری باید به گونه ای انجام گیرد که چیدمان نمونه های کاغذ دیواری در دکوراسیون مغازه از یک نظم خاص پیروی نموده و در نهایت جلوه ی بصری بسیار مناسبی داشته باشد که این امر بستگی به هنر طراح داخلی دارد. به عنوان مثال، مرتب ­سازی بر اساس طیف های رنگی مشابه، یکی از مدل های چینش نمونه ها به شمار می آید.

"<yoastmark

 

اصول دکوراسیون داخلی مغازه

اصول دکوراسیون داخلی مغازه در مشاغل مختلف متفاوت است زیرا مشاغل مختلف، الویت ها و مخاطبان متفاوتی دارند. حتی موقعیت جغرافیایی یک کسب و کار به دلیل تفاوت های فرهنگی مخاطبان آن، بر الویت های طراحی داخلی تأثیرگذار هستند. به طور کلی می توان گفت که مهمترین جنبه های طراحی داخلی یک مغازه مربوط به طراحی ویترین، ورودی مغازه، رنگ دکوراسیون، نورپردازی، چیدمان محصولات و مسیر حرکت مشتری بوده و تمرکز بر آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

"<yoastmark

 

قیمت طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

قیمت طراحی د کوراسیون داخلی مغازه به عوامل بسیاری وابسته است. از جمله این عوامل می­توان به نوع کسب و کار، موقعیت جغرافیایی محل کسب و کار، متراژ مغازه، متریال های مورد استفاده برای طراحی دکور، مدت زمان لازم برای ساخت و آماده سازی دکور، نورپردازی حرفه ای یا معمولی و … اشاره نمود. برای استعلام قیمت طراحی داخلی مغازه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

"<yoastmark

 

اجرای دکور مغازه

طراحی داخلی مغازه شامل دو فاز کلی طراحی و اجرای دکور مغازه است. فاز طراحی بر اساس متراژ، موقعیت جغرافیایی، نوع کسب و کار، نوع محصول و … انجام می شود.

اجرای دکور مغازه نیز با متریال های مختلفی انجام می شود که در قیمت نهایی دکور بسیار تاثیر گذار است. از انواع متریال های رایج مورد استفاده برای ساخت دکور مغازه می توان به چوب طبیعی، ام دی اف معمولی، هایگلاس، نیم پلی استر، تمام پلی استر (پولیش)، شیشه و …. اشاره نمود.

"<yoastmark

 

دکور مغازه کفش

نحوه ی طراحی ویترین و دکور داخلی فروشگاه کفش، از اهمیت زیادی برخوردار بوده و در جذب مشتری بسیار تأثیرگذار است. بنابراین می بایست ویترین و دکور مغازه کفش به صورت جذاب، کاربردی و همه پسند طراحی شود. یکی از نکات مهم در طراحی دکور مغازه کفش استفاده از آینه­های قدی مناسب در دیوارهای داخلی است به طوریکه مشتری بتواند کفش مورد نظرش را از تمامی زوایا در پای خود ببیند. نکته ی مهم دیگر استفاده از قفسه های شیک و مدرن برای چینش کفش ها در دکور مغازه است. طراحی شکل ظاهری قفسه ها و تناسب رنگ آن ها با دکور کلی فروشگاه و نورپردازی مناسب در اطراف قفسه های کفش، از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

"<yoastmark

 

دکور مغازه موبایل

سرعت پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز بسیار سرسام آور است و هر روزه ده ها مدل موبایل جدید توسط برندهای مختلف طراحی و روانه بازار می شوند. ظهور مدل های جدید مدل های پیشین را منسوخ نموده و به مرور از رده خارج میکند بنابراین افراد ناچار هستند که به تناسب وسع مالی خود برای خرید گوشی های جدید اقدام کنند. بنابراین فروشگاه های موبایل از جمله فروشگاه هایی هستند که بازدیدکننده و مشتریان بسیاری دارند و لذا دکور مغازه موبایل نقش مهمی در جذب مشتری خواهد داشت.

مهمترین نکته در طراحی دکور مغازه موبایل،  نحوه ی نورپردازی مغازه است چراکه نورپردازی موجب افزایش جلوه ی گوشی های موبایل می شود. مورد دوم، نحوه ی آرایش و چینش اجناس است. نحوه ی چینش گوشی های موبایل باید به صورتی باشد که مشتریان بتوانند از نزدیک با دستگاه ها کار کرده و با قابلیت های آن ها آشنا شوند.

"<yoastmark

 

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه املاک

همه ی کسانی که تا کنون برای خرید، فروش و اجاره ی خانه، مغازه، ویلا، زمین ، باغ و … اقدام نموده اند با مغازه ی املاک سر و کار داشته اند. به این ترتیب هر روزه افراد زیادی به مغازه های مشاور املاک مراجعه می­کنند و به همین جهت طراحی دکوراسیون داخلی چنین مکان هایی از اهمیت ویژه برخوردار است.

آنچه در طراحی د کوراسیون داخلی مغازه املاک در الویت قرار دارد، فراهم نمودن یکی فضای دوستانه، راحت و مناسب برای تعامل بین مشتری و مشاوران املاک است. استفاده از رنگ­های مناسب در طراحی دکور مغازه های املاک از دیگر نکات قابل توجه است. مناسب ترین رنگ ها در دکوراسیون مغازه املاک، رنگ هایی هستند که موجب آرامش مشتری شده و مانع از خستگی و ترغیب وی برای ترک سریع محل می شوند.

"<yoastmark

 

دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک

فروشگاه های پوشاک، مراجعه کنندگان بسیار زیادی دارند و از همین رو طراحی داخلی و ویترین برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به طور کلی می توان ادعا نمود که نوع طراحی د کوراسیون داخلی مغازه پوشاک زنانه نسبت به مغازه ی پوشاک مردانه، تأثیر بیشتری بر میزان خرید مشتریان دارد چراکه زنان اصولاً به ظواهر و زرق و برق دکور فروشگاه ها توجه بیشتری داشته و جذب چدیمان های شیک و جذاب می شوند.

توجه به هارمونی رنگ دکوراسیون، نورپردازی، نحوه ی چینش پوشاک در ویترین و دکور فروشگاه و … از جمله موارد مهمی هستند که باید در طراحی دکوراسیون فروشگاه های پوشاک بدان توجه نمود.

"<yoastmark

 

دکوراسیون داخلی مدرن مغازه

با توجه به اینکه در دنیای امروز، مشتری با ارزش ترین سرمایه ی هر کسب و کار شناخته می شود، در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن مغازه ها می توان توجه و احترام به مشتری را به وضوح مشاهده نمود. اغلب طراحی دکورهای امروزی به سمت و سوی راحتی و کسب رضایت مشتری گرایش پیدا نموده اند. به عنوان مثال در شکل مدرن دکوراسیون فروشگاه ها، محل هایی برای استراحت و رفع خستگی مشتری در نظر گرفته شده است و طراحی مسیرهای داخلی فروشگاه ها نیز به نحوی انجام می شوند که تا حد امکان از سردرگمی مشتری جلوگیری نمایند.

"<yoastmark

 

ساخت دکور مغازه

ساخت دکور مغازه با توجه به نوع کسب و کار مربوطه و سایر عوامل دیگر، قواعد و اصول مختص به خود را دارد. آنچه در طراحی دکور مغازه  باید مورد توجه واقع شود، موقعیت مکانی، نوع مشتریان کسب و کار و سطح درآمد آن هاست. در صورتی که مشتریان کسب و کار از سطح مالی خوبی برخوردار باشند، طراحی و ساخت دکور مغازه باید کاملاً لوکس باشد اما در صورتی که سطح مالی مشتریان متوسط باشد، لوکس بودن دکور نه تنها باعث جذب مشتریان نمی گردد بلکه یک عامل دافعه به شمار می آید.

همچنین چیدمان درست قفسه ها و رگال ها، جای گذاری درست مبلمان مخصوص استراحت مشتریان، نورپردازی صحیح، رنگ­ بندی اصولی دکوراسیون  و … از دیگر عوامل تاثیرگذار در نوع طراحی یک فروشگاه به شمار می آیند.

"<yoastmark

 

بهترین رنگ برای دکور مغازه

هیچ گاه نمی توان ادعا نمود که یک رنگ خاص، بهترین رنگ برای دکور مغازه است چراکه نوع فعالیت ها، محصولات و خدماتی که در مغازه های مختلف ارائه می شوند متفاوت است و مشتریانی با سلایق متفاوت دارند. بهترین ملاک انتخاب رنگ برای دکور مغازه، رعایت تناسب و هارمونی بین رنگ دکور و محصولات است به طوریکه رنگ و طرح دکور نهایی، موجب برانگیختگی حس زیبایی شناسی و آرامش بخشی در مشتریان شود. توجه به این نکته ضروری است که رنگ‌های روشن و خنثی معمولاً موجب بزرگتر جلوه نمودن فضای مغازه و انعکاس نور بر روی اجناس می‌شود و درحالیکه استفاده از رنگ‌های تیره در طراحی دکور، حس خاص بودن را به مشتریان القا می کند.

"<yoastmark

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X