وبلاگ

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب ؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه طراحی داخلی اتاق خواب، در ادامه با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 دکوراسیون داخلی اتاق خواب ۲۰۲۱

یکی از محبوب ترین ترندها و سبک های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون اتاق خواب ۲۰۲1، سبک دکوراسیون اسکاندیناویایی است که البته در سال های گذشته نیز مورد استقبال بوده است. اغلب افرادی به دنبال حس تمیزی، آرامش و نظم هستند، این سبک از دکوراسیون را برای طراحی اتاق خواب خود می پسندند. در سبک اسکاندیناویایی معمولاً از یک تخت ساده ی چوبی با یک ملحفه تک رنگ بسیار ساده و ارگانیک استفاده می شود. همچنین، گلدان ها و لوسترهای حصیری از مهمترین لوازم تزیینی در این اتاق ها به شمار می روند. پالت رنگی این سبک  اغلب شامل سفید و مرجانی یا سفید و خاکستری است. استفاده از چوب طبیعی در رنگ اصلی خود، یکی از مهمترین شاخصه های این سبک است.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 دکوراسیون داخلی اتاق خواب ایرانی

اتاق خواب یکی از بخش های مهم منزل به شمار می رود چراکه افراد برای کسب آرامش و استراحت به این اتاق مراجعه می کنند. دکوراسیون اتاق خواب رابطه مستقیمی با میزان آرامش بخش بودن محل اتاق خواب برای افراد منزل دارد چراکه هر رنگ و وسیله ای که در این اتاق به کار گرفته می شود دارای انرژی و اثربخشی منحصر به فرد خود است.

دکوراسیون اتاق خواب ایرانی اغلب دارای ترکیب رنگ های آرامش بخشی چون سفید، کرمی، آبی روشن، نیلی و … است. دکوراسیون کلی اتاق نیز، معمولاً ساده و فاقد اشیای اضافی است. اغلب ایرانیان از قاب عکس های شخصی، گیاهان آپارتمانی و تزیینی، آباژورها و لوسترهای ساده برای تزیین اتاق خواب خود استفاده می کنند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه معمولاً نیازمند توجه و دقت فراوانی است چراکه به طور کلی، جنسیت مونث، توجه ویژه ای به جزئیات دارد. طراحی داخلی اتاق خواب دخترانه معمولاً با توجه به سن و سال و سلیقه ی شخصی فرد انجام می شود. اغلب دختران کم سن و سال به دنبال تم های عروسکی و رنگ های شاد و پر انرژی نظیر صورتی، نارنجی، بنفش، زرد و … برای اتاق خواب خود هستند. در این میان دخترانی که در سن و سال نوجوانی و جوانی به سر می برند، اغلب به دنبال تم ها و رنگ های ملایم و آرامش بخش برای اتاق خود هستند. حتی لوازم دکوری و ضروری مورد استفاده در اتاق های دخترانه در سنین مختلف متفاوت است و با تغییر سن افراد، تغییر می کند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه، توجه به مواردی چون گرایشات فرد، رشته های ورزشی مورد علاقه، حرفه و توانایی های فعلی و …. لازم است. چراکه تم های مورد استفاده در اتاق اغلب پسران بر اساس علاقمندی های ورزشی، سینمایی، موسیقی و … انتخاب می شود. رایج ترین پالت رنگی مورد استفاده در این اتاق ها، رنگ سفید-آبی و سفید-مشکی است. لوازم دکوری مورد استفاده در اتاق معمولاً بر اساس تم کلی اتاق انتخاب می شود. مثلا در اتاقی که دارای تم دریایی است، از کشتی های چوبی، ماهی های تاکسی درمی شده، فرمان های چوبی قایق ها، فانوس و … برای تزیین اتاق استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 دکوراسیون اتاق خواب کوچک

گرایش به زندگی شهری هر روزه در حال افزایش است و همین امر اصلی ترین عامل افزایش قیمت منازل شهری است. بنابراین افرادی که برای تهیه منزل در شهرها با مشکل کمبود بودجه مواجه هستند به ناچار در منازل بسیار کوچک ساکن می شوند. اغلب این منازل کوچک، تنها یک اتاق خواب دارند که علاوه بر محل خواب، به عنوان محل مطالعه، کار و نگهداری لباس نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک این منازل باید به نحوی انجام شود که برای انجام تمام این موارد مناسب باشد.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب 9 متری

مهم نیست که از اتاق خواب به عنوان اتاق کار استفاده می کنید یا محل خواب، بلکه مهم استفاده درست و کاربردی از جای جای آن است. یکی از کاربردی ترین سبک های مورد استفاده در طراحی اصولی و کاربردی دکوراسیون اتاق خواب 9 متری که تقریبا متراژ کوچکی در برای اتاق خواب به شمار می رود، سبک مینیمالیسم است. ویژگی بارز این سبک استفاده از حداقل اشیا با حداکثر راحتی است که ویژگی بسیار مناسبی برای یک اتاق خواب مدرن و کوچک به شمار می رود.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 

دکوراسیون داخلی اتاق خواب ساده و شیک

برای داشتن یک اتاق خواب شیک و ساده، همیشه نیاز به صرف هزینه های بسیار زیاد نیست. گاهی تنها می توان با به کارگیری چند راهکار ساده بر جذابیت دکور اتاق خواب افزود. برخی از این راهکارها شامل موارد ذیل هستند:

  • رعایت اصل ساده گرایی در طراحی اتاق
  • استفاده از ترکیب رنگ های تیره و روشن برای افزودن به جذابیت اتاق خواب
  • استفاده حداکثری از نور طبیعی
  • استفاده از ترکیب رنگ های جذاب
  • استفاده از پا تختی هایی با ابعاد مناسب
  • پرهیز از شلوغی و شلختگی در اتاق
  • استفاده از گیاهان طبیعی
  • استفاده از چراغ های رومیزی، آباژورها و چراغ های دیواری
  • استفاده از مبلمان چند منظوره
دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 دکوراسیون داخلی اتاق خواب ترکیه ای

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب ترکیه ‌ای، معمولاً از رنگ ‌های شاد و روشن برای دیوارها، کفپوش و دیگر لوازم استفاده می شود. رایج ترین رنگ مورد برای عموم اتاق خواب های ترکیه رنگ سفید است اما اتاق خواب تازه عروسان این کشور معمولاً دارای تم صورتی روشن است. تخت مورد استفاده در اتاق خواب های ترکیه ای، اغلب دارای تاج های پارچه ای کوتاه و جمع و جور با رنگ‌ های رنگ روشن است. روتختی‌ های مورد استفاده در این اتاق خواب ها معمولا به صورت تک رنگ و ساده در رنگ های روشنی نظیر رنگ صورتی روشن، سفید یا متناسب با تم اتاق انتخاب می شود.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 

 عکس اتاق خواب ساده

اغلب انسان ها معتقد هستند که سادگی در دکوراسیون اتاق خواب، آرامش بخشی محیط را افزایش می دهد. برای داشتن یک اتاق ساده، رعایت چند اصل مهم در خصوص رنگ دکوراسیون، نور، سرویس خواب و دکور اتاق اهمیت دارد. برای داشتن اتاق خواب ساده استفاده از رنگ های خنثی و ملایم امری ضروری است. همچنین، توجه به استفاده از نور طبیعی در کنار نورپردازی در دیوارها، استفاده از تخت خواب های جمع و جور و ساده، چیدمان درست وسایل اتاق با حداقل پرتی و … همگی در ایجاد یک اتاق خواب ساده تاثیرگذار هستند. آنچه در ذیل مشاهده می کنید، نمونه ای از عکس اتاق خواب ساده است.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب

 

 عکس داخلی اتاق خواب شیک

امروزه سبک های مختلفی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب وجود دارد. امروزه اغلب افرادی که به دنبال طراحی یک اتاق خواب شیک برای خود هستند، به سراغ سبک مدرن و سبک اسکاندیناویایی که از ترندهای سال 2021 هستند، می روند. سبک مدرن و اسکاندیناویایی دارای نقاط مشترکی همچون ساده گرایی، توجه به طبیعت و استفاده از عناصر گیاهی نظیر چوب و حصیر، گیاهان آپارتمانی و …، استفاده از نور طبیعی در اتاق خواب، استفاده از لوازم ساده و با طرح های غیر پیچیده و …. هستند. البته هر یک از این سبک ها ویژگی های منحصر به فرد خود را نیز دارند و بر همین اساس طرفداران خاص خود را دارند.

آنچه در ذیل مشاهده می نمایید نمونه ای از عکس اتاق خواب شیک است.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب
دکوراسیون داخلی اتاق خواب
امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X