وبلاگ

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن ؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

دکوراسیون داخلی مدرن 2021

دکوراسیون داخلی مدرن 2021 تغییرات بسیار زیادی نسبت به سال­های پیشین داشته­ است که در ادامه اشاره­ی مختصری بدان خواهیم داشت.

 • ترویج استفاده رنگ صورتی در دیوارها و لوازم خانگی در طیف­­های مختلف یا در ترکیب با رنگ­های متضاد و رنگ­های ملایم­
 • گرایش افراد به تخت خواب­های نرم و راحت با تاج­تخت پارچه­ای
 • ظهور اشکال هندسی، اشکال نامتقارن، نقاشی­ها و … بر روی اشیای مورد استفاده در منزل
 • تغییر شکل مبلمان به اشکال نرم و گرد
 • ترویج استفاده از فلزات درطراحی مبلمان، ظروف پذیرایی و …
 • گرایش به استفاده از اشیای آنتیک در دکوراسیون
 • گرایش به مبلمان طراحی شده به سبک آرت دکو

"<yoastmark

 

دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی

با ظهور و اثرگذاری مدرنیته در صنعت دکوراسیون، می­توان دریافت که در کوراسیون داخلی مدرن ایرانی هیچ شباهتی به دکوراسیون­ های گذشته­ ی این کشور ندارد. در در کوراسیون داخلی مدرن ایرانی، اغلب منازل دارای یک تم رنگی مشخص بوده که نمود آن را می­توان در تمام اثاثیه منزل، دیوارها، کابینت و … مشاهده کرد.

نورپردازی­ های حرفه­ای در سراسر منزل، طراحی دیوار اختصاصی برای تلویزیون، استفاده از آینه­ های قدی و آینه­ های پازل گونه، استفاده از تابلوهای نقش برجسته ­ی مدرن با ترکیب رنگی هماهنگ با تم منزل و رعایت اصل سادگی و پرهیز از قراردادن اشیاء اضافی در منزل از جمله ویژگی­ های در کوراسیون داخلی مدرن ایرانی است.

"<yoastmark

 

دکوراسیون داخلی مدرن منزل کوچک

در د کوراسیون داخلی مدرن منزل کوچک،  انتخاب رنگ و طرح وسایل منزل، دیوارها، کابینت­ها و کف­پوش­ها از اهمیت ویژه­ای برخوردار هستند. در طراحی دکوراسیون اینگونه منازل معمولاً از طرح­های بسیار ساده و رنگ­های روشن و خنثی برای دیوارها، کابینت­ ها و کفش­پوش­ ها استفاده می­شود.

در د کوراسیون داخلی مدرن منزل کوچک، اغلب لوازم منزل به نحوی طراحی می­شوند که کاربرد حداکثری داشته باشند تا از تعدد اثاثیه جلوگیری شده و به صورت بهینه از فضا استفاده شود. به عنوان مثال طراحی مبلمان برای منازل کوچک به نحوی انجام می­شود که نیازی به میز پذیرایی نداشته باشند و همچنین از ساختار بدنه­ ی مبل به عنوان قفسه کتاب استفاده می­شود.

"<yoastmark

 

رنگ در دکوراسیون داخلی مدرن

باتوجه به اینکه در قرن حاضر اغلب افراد از تأثیر رنگ­ها بر روان آدمی آگاهی دارند، رنگ در د کوراسیون داخلی مدرن اهمیت ویژه­ای یافته­ است. در دکوراسیون مدرن و امروزی، افراد تمایل زیادی به استفاده از رنگ سفید با ترکیبات رنگی شاد و هنری دارند. از جمله رنگ­ هایی که در ترکیب رنگ سفید به کار گرفته می­شوند می­توان به رنگ قرمز، عنابی، زرد روشن، نارنجی و سبز اشاره نمود.

همچنین علاوه بر رنگ سفید استفاده از رنگ­هایی نظیر طوسی ،آبی خاکستری، بژ، سبز و انواع طیف رنگ­های قهوه­ ای به عنوان رنگ پس زمینه در دکوراسیون داخلی مدرن ترویج یافته ­اند.

"<yoastmark

 

دکوراسیون منزل مدرن وشیک

در دکوراسیون منزل مدرن وشیک، هماهنگی میان اجزا و رنگ­ها به وضوح قابل مشاهده است. طراحان حرف ه­ای بر اساس سلایق مشتریان خود، طیفی از رنگ ­ها و طرح­ های هماهنگ و موزون را برگزیده و با اجرای درست آن­ها در  دکوراسیون داخلی منزل، تصویر فوق­ العاده ­ای از کار خود به نمایش می­ گذارند.

"<yoastmark

 

دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک

دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک دارای اصول و قوانین مشخصی است. این قوانین برای اولین بار در کشورهای اروپایی طراحی شدند و پس از آن در یونان و مصر به تکامل رسیدند.

در دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک، ما با خانه­ های شبه قصر مواجه هستیم چراکه در این منازل توجه به ظواهر و تجملات بیش از موضوع راحتی اهمیت دارد.

اما امروزه، اغلب منازلی که دارای دکوراسیون سبک کلاسیک هستند، بخشی از منزل خود به  اتاق نشیمن اختصاص می­دهند. اتاق نشیمن محلی است که مجهز به مبل­های راحتی بوده و برای دور هم جمع شدن اعضای خانواده و تماشای تلویزیون مورد اسفاده قرار می­گیرد.

بدین ترتیب هر دو هدف تجملاتی بودن و راحت بودن منزل در کنار یکدیگر مهیا می­شود.

"<yoastmark

 

دکوراسیون مدرن کلاسیک

دکوراسیون مدرن کلاسیک سبکی از طراحی داخلی است که از ترکیب دو سبک مدرن و کلاسیک حاصل شده است. در د کوراسیون مدرن کلاسیک، معمولاً ویژگی­های یکی از این دو سبک بر دیگری غالب است و این امر مرتبط با سلیقه­ ی شخصی افراد است.

انتخاب رنگ دکوراسیون در سبک مدرن کلاسیک بسته به این که گرایش فرد بیشتر به سمت سبک کلاسیک باشد یا مدرن، متفاوت است. در صورت گرایش بیشتر فرد به سبک مدرن، رنگ ­های سفید و سیاه، طوسی، شکلاتی تیره، آبی خاکستری و نقره­ای رنگ ­های زمینه­ای خواهند بود و در صورت گرایش به سبک کلاسیک رنگ­ های زمینه ­ای شامل کرمی، قهوه­ای، بژ، طلایی و … خواهد بود.

در خصوص انتخاب مبلمان و سایر وسایل منزل نیز همین مسئله وجود دارد و در نهایت گرایش فرد تعیین­ کننده خواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که گرایش به سبک مدرن بیشتر باشد از مبلمان راحتی و در غیر این صورت از مبلمان سلطنتی منبت­ کاری شده در اتاق پذیرایی استفاده می­شود.

"<yoastmark

 

سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

تصور عده­ ی زیادی از مردم از سبک مدرن در دکوراسیون داخلی، خانه­ های سرد و بی و روح است اما حقیقت آن است که سبک مدرن تناسب زیادی با شرایط خانه­ های کوچک امروزی دارد چراکه از ویژگی­ های مهم این سبک ساده­ گرایی، پرهیز از قرار دادن اشیاء اضافی در دکوراسیون و استفاده از ترکیب رنگ­ های خنثی و روشن برای اجزاء و لوازم خانه است که تمام این اصول، موجب بزرگتر جلوه نمودن منزل و زیبایی هرچه بیشتر آن می­شود.

"<yoastmark

 

دکوراسیون مدرن 2021

هر ساله شاهد ترندهای متفاوتی در صنعت دکوراسیون هستیم. در سال 2021 نیز ترندهای خاص و ویژه­ای در  صنعت دکوراسیون مطرح گردیده است. برخی از ترندهای دکوراسیون مدرن 2021 شامل:

 • توجه بیشتر به طبیعت و انتخاب متریال­های سازگار با محیط زیست
 • افزایش استفاده از گیاهان آپارتمانی
 • گرایش به رنگ­های روشن و خنثی در ترکیب با رنگ­های گرم
 • تأکید هرچه بیشتر به سادگی
 • توجه به کاربردی بودن حداکثری لوازم منزل
 • پررنگ‌ترشدن نقش فلز در دکوراسیون
 • توجه بیشتر به دیزاین دیوارها برای لوکس جلوه دادن دکوراسیون داخلی

"<yoastmark

 

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک یکی از قدیمی­ ترین سبک­های دکوراسیون داخلی است به طوری که برخی از اسناد حاکی از آن هستند که قدمت این سبک به بیش از 2000 سال قبل بر­می­گردد. در گذشته، سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی منازل اشرافی و کاخ­ های پادشاهی اجرا می­شدند اما در صده­ های اخیر شاهد گسترش این کلاسیک به دکوراسیون خانه­ های افراد عادی هستیم.

هرچند که سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی از کشورهای اروپایی نشأت گرفته است اما ترویج این سبک در کشورهای مختلف و تلفیق آن با فرهنگ­ های مختلف موجب بروز تغییراتی در آن شده است.

تصویر ذیل نشان­دهنده­ی سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی است.

"<yoastmark

 

دکوراسیون داخلی مدرن اتاق خواب

در د کوراسیون داخلی مدرن اتاق خواب بیشتر از ظاهر لوازم مورد استفاده، به کارایی و راحتی آن­ها توجه می­شود.

در سبک مدرن، استفاده از رنگ­های خنثی ­ای همچون رنگ بژ، قهوه‌ای، کرم، خرمایی، مشکی، طوسی و سفید رایج است اما طراحان برای افزایش جذابیت دکوراسیون اتاق خواب از طیف­های مختلف رنگ­های زرد، قرمز و آبی نیز بهره می­گیرند.

متریال­های مورد استفاده در طراحی د کوراسیون داخلی مدرن اتاق خواب بیشتر شامل چوب­ طبیعی، صفحه­های های گلاس­، پی وی سی و پلی استر، آینه، کاغذ دیواری­ های سه بعدی و … است.

"<yoastmark

 

دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک یکی از الویت­های انتخابی افراد تجملگرا و طرفداران سبک­های قدیمی است. آنچه در طراحی داخلی در نگاه اول نظر بیننده­ی دکوراسیون داخلی کلاسیک را به خود جلب می­کند، زرق و برق اشیاء موجود و نبود فضای خالی در محیط است.

این سبک از سبک­های فاخر دکوراسیون داخلی به شمار می­آید. از ملزومات اجرای این سبک می­توان به توانایی مالی مناسب و متراژ بالای محیط اشاره نمود.

"<yoastmark

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X