وبلاگ

دکوراسیون داخلی منزل مدرن

دکوراسیون داخلی منزل مدرن ؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

طراحی منزل مدرن

در طراحی منزل مدرن و امروزی، اغلب از سبک طراحی داخلی مدرن استفاده می شود اما در این میان افراد بسیاری وجود دارند که با وجود داشتن یک منزل مدرن و شیک در قلب یک شهر بزرگ، علاقمند به سبک طراحی داخلی روستیک هستند و فضای داخلی منزل خود را به شکل روستایی طراحی می کنند و جای هیچ گونه تعجبی نیست چراکه طراحی داخلی تا حد بسیار زیادی وابسته به  سلیقه شخصی افراد است.

تصویر ذیل نمونه ای از طراحی داخلی به سبک مدرن را نشان می دهد. همان طور که از تصویر پیداست، گرایش به سادگی و راحتی در انتخاب لوازم، رنگ ها، چینش اسباب و … به وضوح به چشم می خورد و این یکی از ویژگی های شاخص و تحسین برانگیز این سبک طراحی داخلی برای انسان های گرفتار و مشغول امروزی است.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 دکوراسیون داخلی منزل مدرن ایرانی

اصول و قواعد طراحی دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی، از اصول اصلی سبک طراحی داخلی مدرن برگرفته شده است اما با توجه به فرهنگ، آداب و رسوم و نوع سبک زندگی خاص مردم در ایران دچار تغییرات ناچیزی شده است.

در سبک طراحی داخلی مدرن دو نوع دکوراسیون کاملاً تیره و کاملاً روشن به چشم می خورد که در این میان نوع دکوراسیون کاملاً روشن، در میان ایرانیان طرفداران بیشتری داشته است چراکه روحیه ی اغلب مردم ایران با دلبازی و روشنایی منزل سازگار است.

در سبک مدرن، اغلب از قالیچه های بسیار کوچک و زینتی در میان مبلمان استفاده می شود و بقیه قسمت های منزل فاقد هرگونه قالی یا قالیچه ای است. استفاده از این شیوه در منازل ایرانی چندان باب نیست. در منازل ایرانی اغلب از فرش های بزرگی استفاده می شود که بیشترین قسمت پذیرایی را پوشش می دهد.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 دکوراسیون خانه های مدرن تهران

در دکوراسیون خانه های مدرن تهران، اغلب یک دیوار به عنوان دیوار شاخص برای جایگذاری تلویزیون در آن در نظر گرفته می شود که با رنگی متفاوت، کاغذدیواری متفاوت، چوب یا متریال های دیگر پوشانده می شود و از دیگر قسمت های منازل مجزا می گردد. درون سقف و دیوارها از نور پردازی های ظریف و زیبا استفاده می شود و برای بهره گیری از نور طبیعی حداکثری از پرده های روشن حریر یا تور ساده استفاده می شود.

گیاهان آپارتمانی با گلدان های متناسب رنگ دکور، تابلوهای ساده یا طرح برجسته دارای رنگ هماهنگ با دکور، آباژورهای ساده و جذاب، کوسن های رنگی طرحدار، مکرومه بافی ها و … از رایج ترین اشیا مورد استفاده در تزیین خانه های مدرن تهرانی هستند.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 

 دکوراسیون داخلی منزل مدرن و فوق العاده

طراحی دکوراسیون داخلی تا حد بسیار زیادی به سلیقه ی شخصی افراد وابسته است اما تاثیر مد و تبلیغات در جهت دهی به علایق شخصی را نمی توان نادیده گرفت. با نگاهی به تشابه المان ها و طرح های به کار رفته در سبک طراحی داخلی منازل جدید می توان این تاثیرپذیری را به خوبی درک نمود.

در دکوراسیون داخلی منزل مدرن و فوق العاده استفاده درست از آینه های سبک جدید در ورودی منازل، نورپردازی های شیک و خاص، استفاده از لوسترهای خطی در شکل و طرح های فوق العاده، کاربرد مبلمان های رنگ روشن با پایه های فلزی، کاربرد  میزهای زینتی فلزی با اشیا دکوری خاص و جذاب به وضوح به چشم می خورد.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 دکوراسیون داخلی منزل مدرن و شیک

سبک دکوراسیون داخلی مدرن، دارای دو تم تیره و روشن است. هر چند که اصول اولیه به کار رفته در طراحی دو تم مشترک و یکسان است اما رنگ های به کار رفته در آن ها متفاوت است. بسیاری از افراد برای ساخت دکوراسیون منزل مدرن و شیک خود، تم تیره را ترجیح می دهند. تم تیره ی طراحی شده در این سبک، ابداً یادآور غم و سوگ زدگی نیست چراکه ویزگی های خاص و خلاقانه ی در نظر گرفته شده در کنار این تم تیره آن را از یک سبک متروک و رها شده مجزا می نماید. نور پردازی صحیح و خلاقانه، استفاده از تضاد رنگ روشن برای سرامیک کف خانه، استفاده از تناژ های مختلف رنگ تیره در کنار یکدیگر و… همگی جز هنرهایی هستند که طراحان داخلی برای تلطیف فضا در تم تیره ی سبک مدرن به کار می برند.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

ایرانیان از گذشته تا کنون در حوزه ی معماری صاحب نظر بوده اند و سبک ها و شیوه های خاص خود را در طراحی منازل داشته اند. دکوراسیون داخلی منزل ایرانی در گذشته، اغلب بر اساس سبک سنتی انجام می پذیرفت اما در سال های اخیر و با تشدید ورود افراد به شهرها و رواج زندگی شهرنشینی، نیازها و علایق مردم دچار تغییر شده و گرایش به سبک مدرن افزایش یافت. حال دیگر می توان رنگ و بوی نفوذ مدرنیته به منازل ایرانی را به خوبی حس نمود.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

زیبایی دکوراسیون از دیدگاه فرهنگ­ها و سلایق مختلف متفاوت است. بنابراین برای تعریف زیباترین دکوراسیون داخلی منزل نمی­توان اصول و قواعد خاصی پیشنهاد نمود. بهترین پیشنهاد برای طراحان داخلی برای ساخت یک دکوراسیون زیبا، کشف نیازها و سلایق مشتری و تلفیق آن با اصول و قواعد علمی طراحی داخلی است.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 

رنگ در دکوراسیون داخلی مدرن

تأثیر رنگ­ها بر روان آدمی موضوعی است که اهمیت آن بر همگان آشکار است. به همین سبب رنگ در دکوراسیون داخلی مدرن اهمیت و جایگاه ویژه­ای دارد. طراحی به سبک مدرن در دو تم تیره و روشن انجام می شود و برای طرفداران هر یک از تم ها، ترکیبات رنگی روانشناسی شده و جذابی در نظر گرفته شده است.

برای افرادی که به تم های روشن علاقمند هستند، استفاده از رنگ سفید با ترکیبات رنگی شاد و هنری پیشنهاد شده است. از جمله رنگ­هایی که در ترکیب رنگ سفید به کار گرفته می­شوند می­توان به رنگ قرمز، عنابی، زرد روشن، نارنجی و سبز اشاره نمود.

در تم تیره ی این سبک استفاده از رنگ­هایی نظیر مشکی، طوسی ،آبی خاکستری، بژ، سبز و انواع طیف رنگ­های قهوه ­ای به عنوان رنگ پس زمینه در دکوراسیون داخلی مدرن ترویج یافته­اند. البته برای تلطیف رنگ ها در تم تیره، معمولا از رنگ سفید به عنوان رنگ سرامیک کف استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 

 بهترین دکوراسیون منزل ایرانی

امروزه از سبک­های گوناگونی برای طراحی دکوراسیون استفاده می شود که هریک ویژگی­ها و طرفداران خاص خود را دارند. اصولاً بهترین دکوراسیون ها آن دسته از دکوراسیون هایی هستند که اجزای آن ها انسجام و انطباق درونی مناسبی دارند. توجه به تناسب ابعاد و اندازه ها و رنگ ها، استفاده بهینه از فضاهای پرت، استفاده  از نور کافی و مناسب در منزل، استفاده درست و مناسب از آینه ها در جهت بزرگتر جلوه دادن فضا و افزایش نور، استفاده از المان های طبیعی برای ایجاد آرامش در فضا از جمله ویژگی های بهترین دکوراسیون منزل ایرانی است.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 

 دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن

تصور عده­ی زیادی از مردم از دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن، خانه­های سرد و بی و روح است اما حقیقت آن است که سبک مدرن تناسب زیادی با شرایط خانه­های کوچک امروزی دارد چراکه از ویژگی­های مهم این سبک ساده­گرایی، پرهیز از قرار دادن اشیاء اضافی در دکوراسیون و استفاده از ترکیب رنگ­های خنثی و روشن برای اجزاء و لوازم خانه است که تمام این اصول، موجب بزرگتر جلوه نمودن منزل و زیبایی هرچه بیشتر آن می­شود.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 

 طراحی داخلی ساختمان مدرن

در طراحی داخلی ساختمان مدرن، مسئله ی توجه و احترام به طبیعت افزایش یافته و اغلب متریال­های مورد استفاده از منابع سازگار با محیط زیست هستند. استفاده از گیاهان آپارتمانی در سبک مدرن نیز، راستای همین امر ترویج یافته است. تأکید هرچه بیشتر بر سادگی در کنار ظرافت و زیبایی، پررنگ‌ترشدن نقش فلزات در دکوراسیون، تاکید بر نورپردازی در دکور، توجه به هارمونی رنگ در کل اجزای منزل اعم از آشپزخانه، پذیرایی، اتاق خواب ها و … تنها بخش کوچکی از ویژگی های طراحی داخلی در ساختمان های مدرن است.

دکوراسیون داخلی منزل مدرن
دکوراسیون داخلی منزل مدرن

 

 نمای داخلی ساختمان مدرن

در طراحی داخلی کاربرد سبک مدرن در ساخت نمای داخلی ساختمان مدرن، کلیه ی شیوه­های سنتی و قدیمی طراحی داخلی منازل را متحول نموده و بسیار مورد توجه و استقبال افراد قرار گرفته است. استفاده حداکثری از نور طبیعی، نورپردازی های خلاقانه و کاربرد آینه ها در محل های مناسب که از جمله اصول اولیه این سبک هستند، همگی نشان از هوشمندی و توجه ویژه ی این سبک به موضوع تامین نور منازل دارد که مقوله مهمی در امر طراحی به شمار می رود.

این سبک از جمله سبک های سازگار با محیط زیست شناسایی می شود چراکه بر استفاده از متریال های طبیعی نظیر چوب و حصیر و همچنین گیاهان زینتی و آپارتمانی تاکید ویژه ای دارد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X