وبلاگ

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

دکوراسیون داخلی منزل کوچک ؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

چگونه خانه کوچک را تزیین کنیم

شاید برای بیشتر ما این سوال پیش آمده باشد که چگونه خانه کوچک را تزیین کنیم ؟

امروزه ایده های بسیاری برای تزیین خانه های بزرگ وجود دارد. اما تزیین منازل کوچک همواره امری دشوار و چالش برانگیز بوده است. تزیین خانه های کوچک از آن جهت دشوار است که فضا بسیار محدود بوده و انتخاب هرگونه وسیله ی تزیینی نادرست نه تنها به زیبایی محیط کمک نمی کند بلکه موجب نامظم جلوه نمودن فضا و دست و پاگیر شدن وسیله ی تزیینی می شود.

استفاده از گیاهان آپارتمانی، تابلوهای نقاشی یا چاپی با قاب ساده، گلیم ها و فرش های سنتی کوچک، مکرومه بافی ها، کوسن های رنگی و شاد، لامپ آویزهای زینتی و … پیشنهادات مناسبی برای تزیین خانه های کوچک به شمار می روند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

دکوراسیون داخلی منزل کوچک بدون مبل

 

حضور مبل در دکوراسیون داخلی منازل و علی الخصوص منازل ایرانی قدمت چندانی ندارد. پیش از ورود مبل ها به منازل ایرانی، اغلب از پشتی ها و تشک های سنتی برای پذیرایی از مهمانان استفاده می شده است. اما با گذشت زمان، سبک های دکوراسیون داخلی دچار تغییر شده و پشتی و تشکچه های سنتی جای خود را به مبل های مدرن دادند.

اما امروزه به دلیل افزایش بسیار زیاد قیمت منازل شهری، متراژ منازل به شدت کاهش یافته و همین امر موجب نبود فضای کافی برای استفاده از مبلمان شده است.

در حال حاضر مدل های بسیاری برای د کوراسیون داخلی منزل کوچک بدون مبل طراحی شده است که با طراحی منازل بدون مبل گذشته تفاوت های بسیاری دارد و نفوذ مدرنیته در آن به وضوح به چشم می خورد.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

آموزش دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

چیدمان منازل کوچک امر دشواری است و به دلیل اهمیت استفاده درست و بهینه از فضا، انتخاب سبک مناسب طراحی داخلی برای این منازل بسیار مهم است. یکی از بهترین سبک های طراحی داخلی برای منازل کوچک، سبک مینیمالیست است. سبکی که سادگی و عدم استفاده از وسایل غیر ضروری از ویژگی های بارز آن است.

برای آموزش چیدمان منزل کوچک در سبک های مختلف، میتوانید از تصاویر موجود در فضای مجازی ایده گرفته و یا از راهنمایی های مشاوران ما استفاده نمایید. برای دریافت هر گونه مشاوره در زمینه ی طراحی، ساخت و یا بازسازی دکوراسیون منازل خود با ما تماس بگیرید.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

دکوراسیون داخلی منزل کوچک با وسایل ساده

 

طراحی د کوراسیون داخلی منزل کوچک با وسایل ساده یکی از معمول ترین و رایج ترین شیوه های طراحی داخلی برای این منازل به شمار می آید. استفاده از وسایل ساده و بی زرق و برق، علاوه بر منظم تر جلوه دادن فضا، موجب آرامش بیشتر اعضای خانواده می شود.

سادگی در دکوراسیون از مهمترین ویژگی های سبک دکوراسیون مدرن به شمار می رود و افرادی که به دنبال دکوراسیون های مدرن هستند از سادگی به شدت استقبال می کنند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

چیدمان منزل کوچک

 

انتخاب نوع وسایل مورد استفاده در خانه های کوچک از جنبه های رنگ و اندازه و طرح نسبت به سایر منازل، از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. بعد از انتخاب درست وسایل، چیدمان درست و اصولی آن ها بسیار حائز اهمیت است.

نحوه ی چیدمان منزل کوچک بستگی به سلیقه ی افراد دارد اما نکته ی مهم آن است که نحوه چینش اسباب و لوازم در جهت استفاده حداکثری از فضای خانه باشد و هارمونی و همگونی طرح و رنگ های مورد استفاده فضای  داخلی خانه و اسباب و اثاثیه مورد استفاده، به خوبی رعایت گردد.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

دکوراسیون خانه 90 متری ایرانی

 

خانه های 90 متری جز خانه های متراژ متوسط در خانه های شهری به حساب می آیند و برای خانواده های 3 تا 4 نفره ایده آل هستند. طراحی دکوراسیون خانه 90 متری ایرانی با توجه به گرایشات و سلیقه های شخصی افراد متفاوت است. برخی از ایرانیان علاقمند به سبک سنتی هستند و تمام بخش های منزل یا یک بخش کوچک آن را به چیدمان لوازم سنتی اختصاص می دهند. برخی دیگر علاقمند به سبک های مدرن هستند. یکی از ترندهای روز دنیا در دکوراسیون داخلی، استفاده از تم آبی و سفید یا توسی و سفید است که در بین ایرنیان نیز طرفداران بسیاری دارد.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

دکوراسیون خانه های 40 متری

 

خانه های 40 متری از جمله خانه های کوچکی به شمار می روند که برای زندگی یک نفره و نهایتا دو نفره مناسب هستند. نحوه ی طراحی دکوراسیون خانه های 40 متری به دلیل مشکل کمبود فضای کافی بسیار مهم است. انتخاب رنگ های روشن برای کابینت ها، دیوارها، پرده ها، سرامیک کف و … استفاده ی حداکثری از نور طبیعی، عدم  استفاده از وسایل غیر ضرور و جاگیر در محیط، استفاده از وسایل چند کاره و کم جا همگی از جمله نکات مهمی هستند که در طراحی داخلی این منازل بسیار حائز اهمیت می باشند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

دکوراسیون خانه های 50 متری

 

در طراحی دکوراسیون خانه های 50 متری که جزء خانه های کوچک به شمار می روند، علاوه بر زیبایی محیط، استفاده ی حداکثری از فضای خانه اهمیت بسیار زیادی دارد. گاهی مدل ساخت این منازل به گونه ای است که فضای پرت زیادی در محیط وجود دارد و در این صورت ساخت وسایل اختصاصی چندکاره و خاص آن محیط تنها چاره ی کار طراح داخلی است. استفاده از وسایل چندکاره در منازل کوچک، نه تنها نیاز به خرید و جاسازی لوازم متعدد را کاهش می دهد بلکه موجب نظم بیشتر و صرفه جویی در هزینه ها می گردد. مبلمان های تخت شو، کابینت های مورد استفاده به عنوان میز ناهارخوری، مبلمان های دارای قفسه ی کتاب و … تنها بخش کوچکی از وسایل چند کاره قابل استفاده در منازل کوچک هستند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

دکوراسیون خانه کوچک عروس

 

منزل تازه عروس و داماد، اولین منزل مستقلی است که یک زوج تجربه می کنند و تمام آنچه در این منزل از شکل و ظاهر خانه گرفته تا اسباب و لوازم آن، اهمیت ویژه و خاصی برای طرفین دارد چراکه اولین تجربه ها همیشه مهم هستند. در صورتی که متراژ خانه متوسط و معقول باشد مشکلی در طراحی دکوراسیون و چینش اسباب وجود ندارد اما در طراحی دکوراسیون خانه کوچک عروس رعایت برخی نکات لازم است.

پرهیز از خرید وسایل اضافی مهمترین نکته ای است که زوج های جوان باید به ان توجه کنند. استفاده از وسایل کم حجم در رنگ های سفید یا خنثی و در ترکیب با رنگ های شاد، خرید لوازم چند کاره، پرهیز از خرید لوازم دکوری جاگیر و پر زرق و برق و … همگی از جمله ایده های مناسب برای طراحی خانه کوچک عروس به شمار می آید.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک

 

در دکوراسیون منزل ایرانی مدرن وشیک، هماهنگی میان اجزا، طرح ها و رنگ­ها به وضوح دیده می شود. طراحان معمولاً نظرات و پیشنهادات مختلفی را در در خصوص نوع طرح و رنگ و متریال های مورد اتفاده برای طراحی داخلی در پیش روی مشتری قرار می دهند و مشتری به تناسب سلیقه شخصی خود به انتخاب آن ها می پردازد. از این پس کار طراح آغاز میشود تا بتواند با مهارت و سلیق ی خود طرح و رنگ های مورد پسند مشتری را به درستی  در کنار هم قرار داده و تصویر فوق­ العاده­ای از منزل نمایش بگذارد.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

د کوراسیون داخلی منزل کوچک و قدیمی  

 

طراحی د کوراسیون داخلی منزل کوچک و قدیمی و تبدیل آن ها به یک خانه شیک و جدید امروزی کار دشواری است و نیاز به یک طراح دکوراسیون حرفه ای دارد. طراح پیش از انجام هر کار باید از نظرات کارفرمای مطلع شود و بداند که کارفرما مایل به حفظ و عدم تغییر کدام یک بخش های خانه ی قدیمی خود است و ترجیح می دهد که کدام یک از بخش های منزل با ترفندهای تغییر دکوراسیون پوشانده شود یا تغییر کند.

تصویر ذیل یک از نمونه های زیبا و جذاب طراحی دکوراسیون برای یک خانه ی قدیمی و کوچک بوشهری است.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

ایده هایی برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

امروزه شاهد هزاران ایده ی خلاقانه در طراحی وسایل چندکاره منازل هستیم. کاربرد اصلی این وسایل در خانه هایی است که متراژ کمی دارند و استفاده ی بهینه از فضا برای آن ها بسیار با اهمیت است. تصاویر ذیل شامل ایده هایی برای د کوراسیون داخلی منزل کوچک است.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 

دکوراسیون داخلی منزل کوچک
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X