وبلاگ

دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی

دکوراسیون داخلی پذیرایی ایرانی، اغلب شکل و ظاهر متفاوتی با دکوراسیون اتاق پذیرایی در کشورهای دیگر دارد. این تفاوت ها اغلب از فرهنگ متفاوت ایرانی سرچشمه می گیرند. ایرانیان همواره به مهمان نوازی شهرت داشته اند و دکوراسیون منازل خود را به نحوی طراحی می نمودند که برای پذیرایی از مهمانانشان مناسب باشد.

به عنوان مثال، ایرانیان همواره بخش زیادی از اتاق پذیرایی خود را با فرش پوشش دهی می کنند تا فضای کافی برای پهن کردن سفره ی غذا و دورهمی های بزرگ داشته باشند و این نوع چیدمان برخلاف اصول بسیاری از سبک های طراحی دکوراسیون مدرن است.

دکوراسیون داخلی پذیرایی
دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی سلطنتی

دکوراسیون داخلی پذیرایی سلطنتی که معادل سبک کلاسیک می باشد، ویژگی ها و اصول مختص به خود را دارد. این سبک یکی از قدیمی‌ترین و مجلل ترین انواع دکوراسیون داخلی است و یادآور تاریخ، اصالت و سبک مجلل زندگی ثروتمندان است. طراحی داخلی به شکل سلطنتی، بیشتر از فرهنگ اروپایی و سبک ویکتوریایی و آرت دکو ایده گرفته است. از جمله ویژگی‌های مهم این سبک دکوراسیون می‌توان به گچ‌بری، ستون‌های بلند، تابلوهای نقاشی کلاسیک، فرش‌های گران‌بها، مبل‌های منبت کاری شده‌ی چوبی و … اشاره نمود.

دکوراسیون داخلی پذیرایی سلطنتی
دکوراسیون داخلی پذیرایی سلطنتی

دکوراسیون داخلی پذیرایی ال مانند

امروزه بسیاری از منازل به گونه ای ساخته شده اند که پذیرایی آن ها دارای ساختار ال است. دکوراسیون داخلی پذیرایی ال مانند، مزایا و معایب مختص به خود را دارند. یکی از مهمترین مزایای ساخت پذیرایی ال، وجود یک فضای مجزا در خانه برای تی وی روم، میز بیلیارد یا میز ناهارخوری، فضای سنتی و … است.

ساختار ال، اغلب مناسب منازلی است که متراژ متوسط رو به بالا داشته باشند چراکه استفاده از این ساختار در منازل کم متراژ موجب هدر رفت فضا می شود.

دکوراسیون داخلی پذیرایی ال مانند
دکوراسیون داخلی پذیرایی ال مانند

دکوراسیون داخلی پذیرایی با کاغذ دیواری

تاریخچه طراحی و تولید کاغذ دیواری، به سالیان بسیار دور بر میگردد. اولین کاغذ دیواری ها در قرن 15 میلادی با طرح های راه راه و گل داماسک، توسط اروپاییان ساخته شدند و به کاغذ دیواری های کلاسیک معروف بودند. از آن زمان تاکنون، تولید کاغذ دیواری با فراز و نشیب های بسیاری همراه بوده و تغییرات بسیاری داشته است.

امروزه طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی با کاغذ دیواری یکی از رایج ترین شیوه های طراحی داخلی است. در طراحی داخلی مدرن، اغلب از کاغذ دیواری های سه بعدی برای ایجاد دیوار شاخص در پذیرایی استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی پذیرایی با کاغذ دیواری
دکوراسیون داخلی پذیرایی با کاغذ دیواری

دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری

طراحی دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری یکی از ترندهای سال های اخیر بوده است. طراحان حرفه ای و خوش سلیقه، اغلب از کاغذ دیواری های متنوع با طرح و رنگ های هماهنگ و متناسب برای تزیینات داخلی پذیرایی و اتاق های دیگر منزل  استفاده می نمایند. یکی از رایج ترین کاربردهای کاغذ دیواری در سال های اخیر، تزیین دیوار پشت تلویزیون در اتاق پذیرایی است. طراحان گاهی ترجیح می دهند که از ترکیب دو نوع ساده و طرحدار و گاهی از ترکیب ورقه های چوبی یا پی وی سی با کاغذ دیواری برای این منظور استفاده نمایند.

دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری
دکوراسیون پذیرایی با کاغذ دیواری

دکوراسیون پذیرایی ساده و شیک

اصل ترین اساسی که برای طراحی دکوراسیون پذیرایی ساده و شیک وجود دارد، پرهیز از قرار دادن اشیا و لوازم اضافی در منزل است. انتخاب نوع رنگ ها و طرح های قالب در منزل نیز از دیگر موضوعاتی است که اهمیت ویژه ای دارند. استفاده از رنگ های خنثی به عنوان رنگ پایه و ترکیب آن با یک رنگ شاد به عنوان رنگ مکمل بهترین انتخاب برای منازل ساده است. برای داشتن یک خانه ی شیک، نیازی به صرف هزینه های گزاف و خرید اجناس فوق لوکس و گران نیست بلکه گاهی به کارگیری خلاقیت و ساخت لوازم تزیینی جذاب با مواد اولیه ی بسیار ارزان نتیجه بهتری خواهد داشت.

دکوراسیون پذیرایی ساده و شیک
دکوراسیون پذیرایی ساده و شیک

دکوراسیون پذیرایی مربع

پذیرایی مربع شکل اغلب فضای مناسبی برای چیدمان اثاثیه به شمار میاد و امکان ایجاد فضاهای دوستانه و صمیمی در این شکل از اتاق پذیرایی اغلب کار ساده تری است. در طراحی دکوراسیون پذیرایی مربع شکل، اغلب یک نقطه از پذیرایی به عنوان نقطه کانونی انتخاب می شود. نقطه ی کانونی می تواند تلویزیون، شومینه و یا چیزهایی از قبیل باشد. پس از تعیین نقطه کانونی، مبلمان به نحوی چیده می شوند که در رو به روی نقطه کانونی قرار گیرند.

دکوراسیون پذیرایی مربع
دکوراسیون پذیرایی مربع

دکوراسیون پذیرایی مستطیل

طراحی دکوراسیون پذیرایی مستطیل شکل، که اتفاقا کمی باریک هم باشد، امر چالش برانگیزی است چراکه در چنین شرایطی تمام تلاش طراح بر آن است که اتاق پذیرایی شبیه به یک راهرو به نظر نرسد. ایجاد یک فضای صمیمی و مناسب در اتاق های پذیرایی که طول زیادی دارند کمی دشوارتر از فضاهای مربع شکل هستند. طراحان ممولاً با به کارگیری چند ترفند ساده این مشکل را مرتفع می می نمایند که از جمله ی آن ها می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

  • استفاده از وسایل باریک اعم از میز تلوزیون، مبل و …
  • استفاده از طیف های رنگی تیره تر
  • استفاده از سبک دکوراسیون ساده و مینیمال
  • استفاده از صندلی های بدون پشت یا نیمکت در یک طرف پذیرایی
  • استفاده از مجسمه های بلند ایستاده در گوشه های پذیرایی
دکوراسیون پذیرایی مستطیل
دکوراسیون پذیرایی مستطیل

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

زمانی که فضای منزل متراژ بالایی داشته باشد، دست طراح برای انتخاب رنگ و طرح و اسباب و لوازم بسیار باز خواهد بود. مناسب ترین رنگ هایی که می توان به عنوان رنگ پایه و بیس در خانه های بزرگ مورد استفاده قرار داد، رنگ های خنثی هستند. چراکه این رنگ ها به راحتی در کنار رنگ های دیگر مورد استفاده قرار گرفته و تضاد و ناهماهنگی ایجاد نمی نمایند.

از آنجایی که در اغلب موارد، از سبک کلاسیک برای طراحی داخلی دکوراسیون پذیرایی بزرگ استفاده می شود، استفاده از مبل های کلاسیک چوبی منبت کاری شده در این فضا بسیار رایج است.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ
دکوراسیون پذیرایی بزرگ

زیباترین دکوراسیون پذیرایی

تعریف زیبایی در دکوراسیون داخلی از دیگاه افراد مختلف متفاوت است و بستگی به سلیقه شخصی افراد دارد. به طور کلی زیباترین دکوراسیون پذیرایی در حال حاضر متعلق به سبک طراحی داخلی مدرن است که با اغلب سلایق تطابق دارد. ویژگی اصلی سبک مدرن، توجه به ساده گرایی، کاربرد عناصر طبیعی در منزل، توجه به نور پردازی و استفاده حداکثری از نور طبیعی و ویژگی های بسیار دیگری است که با زندگی امروزی افراد تطابق دارد.

زیباترین دکوراسیون پذیرایی
زیباترین دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی و حال

طراحی درست و اصولی دکوراسیون پذیرایی و حال به عنوان محلی از منزل که بیشتر از نقاط دیگر در معرض دید قرار داد، تاثیر زیادی بر دکوراسیون داخلی منزل می گذارد. در بسیاری از منازل محل پذیرایی و حال در دو و بخش مجزا قرار دارند اما در منازلی که متراژ کوچک تری دارند این دو بخش با یکدیگر ادغام می شوند. بنابراین نحوه ی طراحی این فضا باید به گونه ای انجام شود که علاوه بر ایجاد فضای دلنشین و خودمانی، برای پذیرایی از مهمانان نیز مناسب باشد. این هنر طراح است که با انتخاب درست رنگ و طرح و وسایل این فضا را به درستی ایجاد نماید.

دکوراسیون پذیرایی و حال
دکوراسیون پذیرایی و حال

 دکوراسیون حال و پذیرایی ساده

اتاق پذیرایی یکی از مهم ترین بخش های هر خانه است که طراحان داخلی به چیدمان آن توجه زیادی نشان می دهند. امروزه بسیاری از افراد طرفدار دکوراسیون حال و پذیرایی ساده هستند و به همین دلیل به سبک هایی نظیر سبک مینیمال و مدرن روی می آورند. در دکوراسیون مینیمال، اغلب از طرح و رنگ های ساده استفاده می شود. طراحی ساده و یکنواخت شاید برای بسیاری از افراد کسل کننده و غیرجذاب باشد و به همین دلیل استفاده از طرح و رنگ های شاد و جذاب، به زیباتر شدن دکوراسیون کمک می کند.

 دکوراسیون حال و پذیرایی ساده
دکوراسیون حال و پذیرایی ساده

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X