وبلاگ

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ؛ دارای ویژگی هایی بسیار خاص و منحصربفرد می باشد که شناخت تمامی آنان ضروری می باشد . استفاده از تجهیزات گوناگونی از جمله آینه دکوراتیو ، چوب ترمووود و … در دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار می باشند . برای شناخت بیشتر ویژگی های این نوع از اتاق خواب ها ، مقاله پیش رو را تا انتها دنبال کنید .

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

در طراحی دکوراسیون منزل کوچک عموماً از طرح و رنگ ها و وسایلی استفاده می شود که موجب بزرگ تر جلوه نمودن محیط و استفاده ی بهینه از جای جای فضای موجود گردد. مناسب ترین رنگ ها برای منازل کوچک، رنگ های خنثی (نظیر توسی، بژ، نسکافه ای، کرمی و…)، رنگ سفید و یا ترکیب رنگ سفید با رنگ های ملایم است. پرده های مورد استفاده در این خانه ها، اغلب از جنس حریر یا تورهای ساده ی تک انتخاب می شوند که بتوانند نور طبیعی خورشید را به خوبی منتقل کنند. همچنین، مناسب ترین طرح ها برای مبلمان، دیوارها و کابینت های این منازل، طرح های ساده و غیر پیچیده هستند که موجب نظم بیشتر محیط این منازل می شوند.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 

دکوراسیون داخلی جدید منزل

طراحان حوزه ی دکوراسیون هر ساله ویژگی ها و طرح ها و رنگ های جدیدی را به بازار علاقمندان حوزه ی طراحی داخلی معرفی می کنند. با نگاهی به دکوراسیون جدید منزل هایی که بر اساس ترندهای سال 2021 طراحی و چیدمان شده اند می توان دریافت که برترین رنگ های سال 2021 در طراحی داخلی، رنگ های روشن و خنثی بوده اند. استفاده از کوسن های رنگی و شاد نظیر کوسن های زرد، قرمز، نارنجی و … در کنار دیگر رنگ های خنثی به کار رفته در منزل از دیگر موارد پر تکرار در دیزاین منازل جدید است.

همچنین ترویج استفاده از گیاهان و عناصر طبیعی در دکوراسیون، از جمله ترندهای تحسین برانگیز سال 2021 است.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 

 دکوراسیون منزل شیک

اغلب افرادی که به طراحان دکوراسیون داخلی مراجعه می کنند خواستار طراحی دکوراسیون منزل شیک هستند. نکته اصلی اینجاست که هر یک از این مراجعه کنندگان سلایق متفاوتی دارند و شیک بودن دکوراسیون منزل در نظر هریک تعریف مختص به خود را دارد. بسیاری از افراد، دکوراسیون کلاسیک را به عنوان دکوراسیون شیک در ذهن خود متصور هستند و بسیاری دیگر سبک مدرن را به عنوان یک سبک شیک برای منازل خود می دانند. بنابراین تعریف منزل شیک تا حد بسیار زیادی به سلیقه و دیدگاه فردی بستگی دارد و به سبک خاصی تعلق ندارد.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ساده

دکوراسیون منازل ایرانی اغلب بر اساس سبک سنتی، مدرن یا کلاسیک طراحی می شوند. در سال های اخیر گرایش اغلب مردم دنیا و از جمله ایرانیان به سبک های ساده تر و خلوت تر بیشتر شده است و به همین جهت سبک مینیمالیست نیز به زمره ی سبک های مورد استفاده در دکوراسیون منزل ایرانی ساده افزوده شده است.

از مهمترین ویژگی های این سبک می توان به ساده گرایی، پرهیز از قرار دادن اشیای اضافی در منزل، استفاده حداکثری از نور طبیعی، توجه به نظم و دلبازی محیط و … اشاره نمود.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی

سبک سنتی در طراحی داخلی همواراه طرفداران خاص خود را در میان ایرانیان داشته است. دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی دارای نمادها و المان های خاص و ویژه ای است که با آن شناخته می شود. استفاده از نمای آجری یا کاشی کاری های اسلیمی برای تزیین دیوارها یکی از نمادهای سبک طراحی داخلی سنتی است.

همچنین استفاده از درب و پنجره های ارسی با شیشه های رنگی، مبلمان چوبی معرق کاری شده، طاقچه های هلالی زیبا، ظروف مسی و سفالی زینتی و … از دیگر ویژگی های بارز منازل سنتی است.

اغلب متریال های مورد استفاده در این سبک از طبیعت نشات گرفته اند و به همین جهت روح زندگی در منازل سنتی  همواره در جریان است.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 سایت دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

موضوع دکوراسیون داخلی، از جمله موضوعات جذابی است که علاقمندان و دنبال کنندگان بسیاری دارد. بسیاری از افراد برای گرفتن ایده در این زمینه از جستوجوهای مجازی و اینترنتی استفاده می کنند و بسیاری دیگر، از کارشناسان مجرب طراحی داخلی، مشاوره دریافت می کنند.

اگر شما جزء افرادی هستید که به عنوان مثال به دنبال جستوجوی یک سایت در زمینه طراحی داخلی خانه های ایرانی می گردید، کافی است عبارت ” سایت دکوراسیون داخلی منزل ایرانی “ را عیناً در موتورهای جستوجو سرچ کنید. حال اگر جزء دسته دوم هستید و به دنبال کارشناسان مجرب حوزه ی طراحی داخلی برای دریافت مشاوره می گردید، کافی است با شماره تلفن های موجود در سایت ما تماس بگیرید تا از راهنمایی های لازم در این زمینه بهره مند شوید.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 

 دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک

با توجه به تغییرات و محدودیت هایی که زندگی شهرنشینی برای افراد به وجود آورده است، گرایش به سادگی، راحتی و المان های ایجاد آرامش در طراحی داخلی منازل به شدت افزایش یافته است. پیرو همین امر، گرایش به طراحی داخلی کلاسیک برای دکوراسیون منزل ایرانی جدید و شیک کاهش یافته و سبک هایی همچون مدرن و مینیمالیست مورد توجه قرار گرفته اند.

در دکوراسیون منازل جدید ایرانی، استفاده از رنگ های روشن برای کابینت ها، سقف، دیوارها، کفپوش ها و کابینت ها به شدت ترویج یافته است. همچنین استفاده از المان های برگرفته از طبیعت همچون گیاهان آپارتمانی، حصیر، بامبو، چوب، آجر و سفال، گلیم و فرش های دست بافت با الیاف طبیعی و …. نیز از دیگر موارد رایج در دکوراسیون منازل جدید ایرانی است.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 

 بهترین دکوراسیون منزل ایرانی

اصولاً بهترین دکوراسیون ها آن دسته از دکوراسیون هایی هستند که بیشترین انسجام و انطباق درونی در میان اجزای آن ها به چشم می خورند. ایجاد هارمونی رنگ، رعایت تناسب در ابعاد و اندازه ها، به کارگیری خلاقیت در استفاده بهینه از فضاهای پرت، بهره گیری از نور کافی و مناسب در منزل، توجه به قدرت آینه ها در بزرگتر جلوه دادن فضا و افزایش نور، استفاده از المان های طبیعی برای ایجاد آرامش در فضا، توجه به روانشناسی رنگ ها و کاربرد درست و اصولی آن ها در فضا از جمله ویژگی های بهترین دکوراسیون های طراحی شده تاکنون است.

تصویر ذیل نشان دهنده ی یکی از بهترین دکوراسیون های منزل ایرانی است.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 

 جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

یکی از تغییرات جذاب و شاخصی که در جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل های مختلف به چشم می خورد، دیزاین متفاوت دیوار پشت تلویزیون است. این دیزاین متفاوت که با نام دیوار شاخص در بین طراحان داخلی شناخته می شود، در طی چندین سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و پیش از آن وجود نداشته است.

در اغلب دیزاین های امروزی، میز تلویزیون به طور کامل حذف گردیده و تلویزیون بر روی دیوار شاخص نصب و جایگذاری می گردد. این امر علاوه بر جذابیت و زیبایی فضای نشیمن منزل، موجب صرفه جویی در مکان و هزینه می گردد.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 

خانه های ساده و شیک ایرانی

اغلب خانه های ساده و شیک ایرانی، از اصل سادگی در طراحی داخلی پیروی می کنند. در دکوراسیون این خانه ها، خبری از طرح و نقش های پیچیده و شلوغ نیست. غالب رنگ های مورد استفاده در این منازل، رنگ های ملایم و آرامش بخش هستند و خبری از رنگ های تند و آزار دهنده نیست. لوازم و اسباب منازل ساده و شیک، بی زرق و برق هستند و اغلب از المان های برگرفته از طبیعت نظیر نی، حصیر، چوب، سفال و … به عنوان وسیله ی تزیینی استفاده میشود.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 

 دکوراسیون داخلی خانه های کوچک با وسایل ساده

دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده جزء پر تکرارترین و پر طرفدارترین سفارشات مشتریان طراحی داخلی است چراکه اغلب منازل شهری امروزی، منازلی با متراژهای بسیار کم هستند. بنابراین تمام تلاش افراد ساکن در این منازل، استفاده از ترفندهایی است که اولاً در بهینه ترین حالت ممکن از فضا استفاده کنند و در ثانی فضای موجود را بزرگتر از میزان واقعی آن جلوه دهند.

استفاده از لوازم ساده، بی زرق و برق و در عین حال چندکاره یکی از هزاران راهکاری است که در عین صرفه جویی در فضا و هزینه در منازل کوچک، به بزرگتر جلوه دادن محیط کمک خواهد نمود.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

 

 دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی

دکوراسیون منزل ایرانی سنتی اغلب ویژگی های منحصر به فردی دارد که نظیر آن در دیگر سبک های طراحی داخلی قابل مشاهده نیست. در دکور منازل سنتی ایرانی، استفاده از اشیای گرانبها و قدیمی نظیر آینه و شمعدان های طرح شاه عباسی، سماورهای زغالی برنجی یا برنزی، ظروف مسی یا نقره ای، دیوار کوب های سفالینه قدیمی، فرش های دستبافت گران بها و … بسیار رواج دارد.

استفاده از گچ بری برای سقف و دیوارها، استفاده از چوب های منبت کاری شده برای ساخت درب، پنجره، مبلمان و… ، طراحی ستون های بلند زیبا برای منازل، استفاده از طاقچه های هلالی در داخل دیوارها، کاربرد درست آینه برای افزایش نور داخلی منزل و … همگی بخش اندکی از ویژگی های دکوراسیون سنتی ایرانی است.

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X