وبلاگ

انواع ترمووود

انواع ترموود

انواع ترمووود؛  براساس چوبی که مورد استفاده قرار می گیرد ، متفاوت است . به طور کلی ترمووود به چوب ترموود  و یا ترموو شناخته شده می باشد که هم برای داخل ساختمان و هم برای نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد . برای محافظت از چوب ترموود در مقابل اشعه ماورای بنفش خورشید و جلای ظاهری آن ، با استفاده از واکس با پایه آبی و یا لاک الکل سطح آن را پوشش می دهند . با استفاده از این روش ، علاوه بر زیبایی ظاهری چوب ، مقاومت بسیار بالایی برای این محصولات ایجاد شده و عمر آنان را افزایش می دهد . چوب ترمووود به دو دسته نرم چوب و سخت چوب تقسیم می شود که در ادامه به بررسی آنان پرداخته می شود .

انواع چوب نمای ساختمان

چوب نمای ساختمان به طور کلی به دو دسته نرم چوب ها و سخت چوب ها قابل تقسیم می باشد .

نرم چوب ها

زمانیکه از اصطلاح نرم چوب استفاده می کنیم لزوما به معنای ضعیف بودن و یا شکننده بودن این نوع از چوب ها در مقایسه با سخت چوب ها نمی باشد . بلکه ین نوع از چوب ها به دلیل دانسیته ( چگالی ) پائینی که دارا می باشند از فاصله مولکولی کمتری برخوردار می باشند . نرم چوب ها به دلیل سبکی و بافت ساده و زیبایی که دارند اگر به چوب ترموود تبدیل شوند ، برای نمای چوبی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند . تفاوت اصلی این دو نوع از چوب ها ، به شیوه تولید آنان وابسته است .

به عنوان مثال ، نرم چوب ها از درختانی مثل صنوبر ، کاج و یا سرو تولید می شوند که به درختان همیشه بهار معروف می باشند . این درخت ها در هیچ فصلی برگریزان ندارند و در تمام فصول سرسبز می باشند و چوب این درختان دارای رنگ زرد و یا مایل به قرمز می باشند . از آنجا که برای تولید نرم چوب ها از درختانی چون سرو استفاده می شود که همیشه مستقیم و سریع رشد می کنند ، قیمت آنان در مقایسه با سخت چوب ها به میزان بسیار کمتری می باشد .

نرم چوب ها
نرم چوب ها

سخت چوب ها

این نوع از چوب ها از درختانی چون گردو ، بلوط ، افرا ، ماهون و … تولید می شوند که در مقایسه با نرم چوب ها از قیمت بالاتری برخوردار می باشند . این درخت ها در فصل زمستان برگریزان دارند و مجدد در فصل بهار شروع به رشد می کنند . این نوع از چوب ها دارای تنوع بسیار بالایی از نظر رنگ و کیفیت می باشند و به دلیل رگه های موجود در آنان دارای جذابیت بسیار زیادی می باشند .

بسیاری از تولیدکنندگان مبل و حتی وسایل چوبی ، استفاده از سخت چوب ها را به دلیل تنوع رنگ آنان به نرم چوب ها ترجیح می دهند . این چوب ها به دلیل ضخامت بالا و وزن بالایی که در مقایسه با نرم چوب ها دارا می باشند ، اغلب در نمای ساختمان مورد استفاده قرار نخواهند گرفت . قیمت بالای سخت چوب ها و نایاب بودن گونه ای خاص از آنان ، از ویژگی هایی است که این نوع از چوب ها را از دیگر انواع آن متمایز می کند .

سخت چوب ها
سخت چوب ها

انواع چوب ترموود

چوب ترموود براساس ویژگی هایی که دارا می باشد به دو دسته Thermo-S و Thermo-D قابل تقسیم می باشد . در ادامه این دو نوع از چوب ترموود توضیح داده شده است .

  • چوب ترموو S

برای این گروه از چوب ها به دلیل استحکام و پایداری که دارا می باشند از واژه Stability استفاده می شود . این چوب ها در مقابل رطوبت در حدود 6 تا 8 درصد تغییر رطوبت خواهند داشت .

  • چوب ترموو D

برای این گروه از چوب ها به دلیل ماندگاری بالایی که دارند از واژه Durability استفاده می شود . این چوب ها در مقابل رطوبت در حدود 5 تا 6 درصد تغییر رطوبت خواهند داشت .

انواع چوب ترموود
انواع چوب ترموود

لیست قیمت انواع چوب ترموود

چوب های ترموود براساس انواع مختلفی که دارند ، دارای قیمت های متفاوتی می باشند . این چوب ها با توجه به انواع آن و همچنین کاربرد آنان ، به شیوه ای کاملا متفاوت تولید و عرضه خواهند شد . برای اطلاع از قیمت انواع چوب ترموود ، با ما در ارتباط باشید .

قیمت چوب ترموود
قیمت چوب ترموود

فروش ترموود

چوب های ترموود به دلیل تنوع بالایی که در طرح و رنگ آنان موجود می باشد ، دارای طرفدارن بسیار زیادی می باشند . با توجه به کاربرد بسیار بالایی که این نوع از چوب ها در صنعت و به خصوص طراحی های داخلی و خارجی ساختمان ها دارند ، امروزه بسیاری از تولیدکنندگان در راستای تولید این محصول در حال فعالیت می باشند . با توجه به وجود تولیدکنندگان متفاوت در این زمینه ، انتخاب بهترین فروشگاه تا حد زیادی به خدمات و کیفیت چوب ترموود وابسته می باشد .

قطعا انتخاب فروشگاهی که بتواند با ارائه آگاهی و ایجاد بهترین شرایط ، شما در رسیدن به ایده آل ترین انتخاب یاری کند ، براساس تفاوت هایی است که در مقایسه با رقیبان در اختیار شما قرار می دهد . به طور کلی در هنگام خرید ترموود ، معیارهایی گوناگون باید مد نظر قرار بگیرد و برساس آنان انتخاب نهایی شکل بگیرد . برای مثال ، قیمت ، کیفیت ، ضخامت ، رنگ و …. از جمله ویژگی هایی می باشند که در حین خرید  و فروش چوب ترموود باید مورد توجه قرار بگیرند .

فروش چوب ترموود
فروش چوب ترموود

فروش چوب ترموود در تهران

امروزه به دلیل استقبال بسیار زیادی که از چوب ترموود صورت می گیرد ، خرید و فروش این محصول نیز با سرعت بالایی در حال انجام می باشد . اما انتخاب فروشگاهی که بتواند تا حد بسیار بالایی شما را در این مسیر هدایت کند ، به خدمات و ویژگی های متمایزکننده آن وابسته است .

قیمت چوب ضد آب ترموود

شاید در نگاه اول چنین به نظر آید که منظور از چوب ضد آب ، چوبی است که توسط عایقی پوشانده شده و سطح آن ضد آب شده است . اما در واقع ، چوب ضد آب ترموود ، طی مراحلی در دمای بسیار بالا حرارت داده می شود و سطح آن دارای بیشترین مقاومت و کمترین نفوذ در مقابل آب و رطوبت خواهد شد .

در شرایطی که سطح چوب را با استفاده از مواد گوناگون عایق می کنند ، ظاهر چوب دارای تغییراتی می شود که در چوب های ترموود چنین نیست . این چوب ها علاوه بر ویژگی ضد آبی که دارا می باشد ، دارای عدم انبساط و انقباض بوده و همچنین جذب حشرات در آنان نیز کمترین میزان می باشد . این چوب ها دارای قیمت های متفاوتی می باشند و در کنار آینه دکوراتیو می توانند در زیبایی دکوراسیون داخلی شما بسیار تاثیرگذار باشند . برای اطلاع از قیمت و شرایط خرید با ما در ارتباط باشید .

چوب ترموود ضد آب
چوب ترموود ضد آب

ترموود نمای ساختمان

چوب از جمله محصولاتی می باشد که از ابتدا در زندگی بشر نقشی بسزا داشته و همچنان این نقش را حفظ کرده است . چوب ترموود از جمله چوب هایی می باشد که در دمای بسیار بالایی حرارت دیده و توسط بخار آب و هوا خشک می شود و از این جهت بسیار متمایز می باشد .

چوب های ترموود دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد که از جمله آن ، نمای ساختمان می باشد. چوب نمای ساختمان دارای تنوع بسیار بالایی می باشد . انتخاب چوب ترموود به نوع و کاربرد آن متفاوت می باشد .

چوب ترموود نمای ساختمان
چوب ترموود نمای ساختمان

 

 

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x
X